Jihomoravská policie v pátek napilno, pátrali po muži z Mikulovska či seniorce, která utekla z domova důchodců

22.1.2022
Redakce

Po dvou pohřešovaných lidech pátrali v pátek večer jihomoravští policisté. Pátrání v obou případech trvalo několik hodin a muže z Mikulovska i obyvatelku brněnského domova pro seniory se podařilo v pořádku najít. Na internetových stránkách policejního ředitelství o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

„Pohřešování a obavy o svého nemocného syna nahlásila žena z Mikulovska. Ten se měl pohybovat někde v okolí s tím, že už nemůže na nohy. Na přilehlé železniční trati byla snížena rychlost a kontaktovali jsme i rakouské kolegy. Ukázalo se, že stejnou osobu našli rakouští policisté při pátrací akci o den dříve,“ uvedl Šváb. Muže našla osádka vrtulníku letecké služby policie a nasměrovala k němu psovoda. Záchranáři ho pak převezli do Psychiatrické nemocnice Brno.

V pátek večer policisté obdrželi také oznámení rodiny a personálu Domova pro seniory Kociánka v Brně, že z domova odešla nedostatečně oblečená seniorka. „Do akce bylo nasazeno 40 policistů, kteří nejdříve prohledali rozsáhlý areál a následně se zaměřili na okolí domova,“ popsal druhý případ Šváb. Speciální pořádková jednotka ženu objevila před půlnocí ve srázu nad železniční tratí. V pátrání pomáhal vrtulník.

Dezorientovanou seniorku policisté vyprostili z místa, kde uvízla, a zabalili ji do termofólií. Poté ji na nosítkách dopravili přes tunel a kolejiště do nejbližšího možného místa, kam bylo možné přistavit sanitku. Ta potom ženu převezla do nemocnice.

zdroj: čtkNepřehlédněte