Jindřichohradecká nemocnice navýšila od pondělí kapacity testování

17.1.2022
Jiří Bydžovský

V následujících týdnech očekává Nemocnice Jindřichův Hradec kvůli variantě omikron i rozšíření povinného testování v zaměstnání velký nárůst zájmu o testování PCR, a proto modernizuje odběrovou laboratoř. Díky novému poloautomatickému přístroji na stanovení PCR bude nemocnice od 17. ledna schopna odebrat a vyhodnotit až 2000 vzorků denně. Dosud byla maximální kapacita odběrového místa 500 lidí denně. Nový přístroj umožní kromě navýšení kapacity také stanovení jednotlivých variant koronaviru a nově si každý může vybrat, jestli chce odběr provést stěrem z nosohltanu, nebo ze slin.

„Navýšení kapacity odběrového místa na čtyřnásobek dosavadního provozu si vyžádalo změny v režimu, jak bude k odběrům docházet. Odběry tak už nebudou probíhat jako drive in z automobilu, protože na takové množství vozidel není areál nemocnice připraven, navíc testy ze slin je obtížné provádět z auta,“ uvedlo vedení nemocnice.

Pacienti, kteří přijedou na odběr autem mohou využít výhradně  parkoviště ve spodní části areálu nemocnice. I nadále je nutné předem se na odběr PCR objednat přes online rezervační systém.

„Lidé, kteří jedou na testování, pojedou automobilem z ulice Vídeňská po kruhovém objezdu ,projedou hlavní branou do areálu nemocnice a ihned zabočí doleva. Zde zanechají vozidlo na parkovišti, které bude vyhrazeno pro návštěvníky odběrového místa, odtud pak na odběrové místo dojdou pěšky,“ uvedla Eliška Čermáková, mluvčí radnice.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte