Jiří Surůvka a Kateřina Štenclová vystavují v GASK

28.3.2023
Vítězslav Hospes

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře otevírá 1. dubna 2023 dvě nové expozice. Výstava Strůjci války představuje v retrospektivním pojetí mnohovrstevnatou multimediální tvorbu ostravského umělce, „kabaretního“ performera a vysokoškolského pedagoga Jiřího Surůvky. Výstava prostřednictvím digitálních tisků a koláží zesměšňuje pokrytecký konzumerismus, politickou propagandu a válečnou mašinerii. Přestože jsou mnohé z prací staršího data, nabývají na naléhavé aktuálnosti ve světle společensko – politické situace současného světa. Výstava se koná od 2. dubna do 17. září 2023 a její kurátorkou je Veronika Marešová.

Druhá z nových expozic nese název Na hladině času a představuje téma zpracovávané v současné tvorbě malířky Kateřiny Štenclové, jedné z mála českých umělkyň, které se vyjadřují výhradně abstraktní malbou. Výstavou v GASK posouvá autorka abstraktní malbu k site-specific instalacím, které konfrontuje se svojí prostorovou malbou. Výstavu budou moci návštěvníci zhlédnout rovněž do 17. září 2023, její kurátorkou je Adriana Primusová.

Vernisáže obou výstav proběhnou v Galerii Středočeského kraje 1. dubna 2023 od 16 a od 17 hodin. (Podklady: Tisková zpráva GASK.)


Témata:

Nepřehlédněte