Jízda na kole po dálnici skončila na policii, cyklistka nadýchala téměř 2 promile

1.7.2022
Jaroslav Svoboda

Když se šestadvacetiletá žena ze Zlínska vydala z bujaré oslavy večer domů na jízdním kole, nevěděla ještě, že skončí v rukou policie. Její příběh navíc skončil opravdu šťastně, i přes obvinění ze dvou přestupků totiž může být ráda, že se domů dostala zdravá, na bicyklu to totiž domů vzala rovnou po dálnici.

Naštěstí bez újmy na zdraví skončila noční jízda opilé cyklistky po dálnici D1 ve směru od Hulína do Kroměříže. Spletla si totiž dálnici se silnicí vedoucí do malé obce na Kroměřížsku.

„Šestadvacetiletá žena se dnes po půlnoci vydala na svém jízdním kole z oslavy v obci na Kroměřížsku na cestu domů, do obce vzdálené 21 km. Předtím, než vyrazila, popíjela na oslavě alkohol. Vzhledem k tomu, že byla tma, žena ztratila orientaci a nevěděla přesně, jestli jede správným směrem. Když dorazila k dálničním svodidlům, mínila, že je to pouze oplocení. Za ním uviděla silnici, tak si pomyslela, že se určitě jedná o cestu vedoucí právě do malé obce, kam směřovala. Svodidla i s jízdním kolem přelezla a pokračovala v cestě,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Její jízda po dálnici ale neunikla řidiči jedoucímu v protisměru, který tento nebezpečný manévr nahlásil na linku tísňového volání policie. Dálniční policisté cyklistku za pár okamžiků zastavili. Až od nich se dozvěděla, že jede na jízdním kole po dálnici.

„Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 1,8 promile alkoholu. Žena je nyní podezřelá hned ze dvou přestupků. Jednak jela na jízdním kole po dálnici, navíc jela na jízdním kole pod vlivem alkoholu. Za oba přestupky jí ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ dodala mluvčí Kozumplíková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte