• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kam vyrazit o víkendu? Ve středních Čechách a v okolí Prahy máte spoustu možností…

  14.10.2017
  Kamila Steinbachová

  Nevíte, co s volným víkendem? Nevěšte hlavu, připravili jsme pro vás přehled nejrůznějších akcí, které se budou konat ve středních Čechách a okrajových částech Prahy. Na své si přijdou sportovci, milovníci kultury i rodiny s dětmi.

  Kladensko: V Lánech dýňořezání, v Královicích Hubertova jízda

  Halloween se pomalu, ale jistě blíží. Vyřezat si dýni společně s ostatními budete mít možnost 14. října od 14:00 v Lánech. Akce se koná na náměstí vedle obecního úřadu. Pokud jste si nestihli dýni objednat, můžete si přinést vlastní.

  V sobotu můžete zavítat také do Královic, kde se koná tradiční Hubertova jízda. Tato akce ukončuje jezdeckou závodní sezónu a vzdává hold patronu jezdců, myslivců a lovců svatému Hubertovi.

  Pro ty, kteří by chtěli svým ratolestem obměnit šatník, je tu burza dětského oblečení a sportovního vybavení v Děkanském dvoře u kostela ve Velvarech.

  FOTO: Dýňořezání v Lánech

  Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (1)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (2)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (3)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (4)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (5)
  Další fotky
  Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (6)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (7)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (8)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (9)Dýňořezání v Lánech - Obec Lány, dýňořezání 2015 (10)

  Nuda nebude na Kladensku ani druhý víkendový den. Pro rodiny s dětmi je tu divadelní představení Červená Karkulka, kterou hrají od 15:00 v kladenském Divadle Lampion. Můžete dorazit i dříve a před představením se podívat do výtvarné dílny. Zde si děti mohou vystřihnout pohádkové postavy pro stínové divadlo.

  Pokud si naopak od dětí chcete odpočinout a trochu se pobavit, je tu pro vás taneční odpoledne v Kulturním domě ve Stochově. K tanci a poslechu zde bude hrát Pavel Běloušek.

  Berounsko: Koněpruské posvícení, biatlon Čerťák nebo výstava koček

  Pokud se chcete o víkendu dobře najíst, zamiřte na Koněpruské posvícení. Kachní hody, posvícenské koláče a řada akcí pro děti vás čekají od 12:00 v Koněprusech. Od 20:00 potom vypukne vesnická tancovačka.

  Zvolíte-li si místo jídla raději sport, zamiřte do Tmaně. Na místním fotbalovém hřišti a okolí se bude konat závod v letním biatlonu.

  Milovníky zvířátek zase jistě naláká mezinárodní výstava koček, která se bude konat ve Zdicích. Více o akci jsme psali v samostatném článku „Kočičí krásky budete moci obdivovat na výstavě ve Zdicích“.

  FOTO: Výstava koček ve Zdicích

  Výstava koček ve Zdicích - orientální krátkosrstá 3Výstava koček ve Zdicích - sibiřský kocourVýstava koček ve Zdicích - sibiřská kočka a kotěVýstava koček ve Zdicích - perskáVýstava koček ve Zdicích - orientální krátkosrstá a siamská
  Další fotky
  Výstava koček ve Zdicích - mainská mývalí 5Výstava koček ve Zdicích - Kam vyrazit o víkendu? Ve středních Čechách a v okolí Prahy máte spoustu možností…

  Milovníci kultury si jistě nenechají ujít akci v berounském kulturním domě Plzeňka. V neděli od 16:00 si zde můžete poslechnout písničky z československých filmů a operet.

  Na západě vyrazte na Havelské posvícení nebo drakiádu

  Bohatý kulturní program připravila městská část Praha Radotín. Dvoudenní kulturní akce Havelské posvícení se bude konat v sobotu 14. září a v neděli 15. října. Je spojená se staročeským jarmarkem. Vše se bude odehrávat na náměstí Sv. Petra a Pavla a v přilehlých ulicích.

  V nedaleké Zbraslavi můžete v sobotu 14. října dorazit také na Havelskou drakiádu. Draci se budou pouštět na louce v Borovičkách.

  Chcete-li dopřát sobě a svým dětem trochu kultury, zamiřte do Roztok u Prahy. V hotelu Academic si můžete vychutnat pohádku Princezna Koloběžka v provedení Liduščina divadla s bohatou barevnou výpravou a veselými písničkami.

  FOTO: Drakiáda

  Drakiáda - Drakiáda, drak 2_pixabayDrakiáda - Drakiáda_drak_pixabayDrakiáda - drakiáda, drak_pxhereDrakiáda - Drakiáda, drak_pixabayDrakiáda - drakiáda, drak 4_pxhere
  Další fotky
  Drakiáda - drakiáda, drak 3_pxhereDrakiáda - Drakiáda, drak 3_pixabayDrakiáda - drakiáda, drak 2_pxhereDrakiáda - Havelská drakiáda_skauti

  Na jihu vás čekají drakiáda, cyklozávod i pomoc opuštěným pejskům

  Chcete-li si pouštět draky a výše zmíněná místa jsou pro vás příliš daleko, nezoufejte. V sobotu proběhne drakiáda od 14:30 také v Hlubočince nad sportovním hřištěm.

  Chcete-li dát dětem pořádně do těla, můžete je v sobotu od 10:00 vzít na třináctý ročník cyklozávodu Kateřinky-Křeslice-Újezd. Závodu se mohou zúčastnit mladí sportovci do 15 let. Děti do 12 let ale mohou jet pouze v doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

  Zajímavý program v sobotu nabízí také město Jesenice. Na louce u Zdiměřic zde proběhne zábavný program pro pejsky, jejich majitele a další přátele němých tváří. Dobrovolné vstupné pak bude věnováno ve prospěch opuštěných a týraných psů.

  V Lysé nad Labem zahrají Olympici

  Co dělat o víkendu severovýchodně od Prahy? V sobotu od 19:00 proběhne v Lysé nad Labem koncert legendární skupiny Olympic. Další známá tvář se v sobotu ukáže v obci Líbeznice. Od 14:00 se zde v Divadle kouzel můžete přijít podívat na strhující show Pavla Kožíška.

  Akcí pro celou rodinu bude o tomto víkendu bezpočet. V sobotu od 15:00 proběhne v Dolních Chabrech interaktivní hudební pásmo pro děti. Ve stejný den od 10:00 zase na chvalském zámku bude provázet pohledný princ Filip interaktivní výstavou „Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. Narozeniny“. V neděli prince Filipa na zámku vystřídá princezna Koloběžka. Zajímavé jistě budou i dětské rybářské závody, které v sobotu od 8:00 vypuknou na chovném rybníku Na Placinách. Malí i velcí se mohou zúčastnit také pétanque jednotlivců od 10:00 v Dolních Počernicích.

  Kočičí krásky budete moci obdivovat na výstavě ve Zdicích  Nepřehlédněte