Karlovarské kulturní léto bude letos klidnější a pestřejší, nově nabídne i divadelní představení

17.5.2022
Roman Kořinek

Vedení karlovarské radnice připravuje již třetí ročník Karlovarského kulturního léta, To vzniklo v době koronavirové krize a mělo být lákadlem zejména pro české turisty. Letošní situace je ale podstatně lepší a tak se vedení lázeňského města snaží najít podobu prázdninového programu, který by se mohl opakovat i v příštích letech.

„Snažíme se udělat program, který bude lákavý pro všechny milovníky kultury. Ubrali jsme proto velké koncerty a nově zařadíme do programu například divadelní představení,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Karlovarské kulturní léto se letos bude konat pouze na náplavce před hotelem Thermal. Koncerty na Rolavě nebyly podle vedení radnice navštěvovány tak hojně, jak se očekávalo a proto se s nimi letos nepočítá.

„Počítáme s tím, že program začne zhruba čtrnáct dní po festivalu a máme v něm několik velkých koncertů a mnoho dalších zajímavých akcí. Hudební příznivci se mohou těšit na Dana Bártu, Davida Kollera, Marii Rottrovou nebo kapely Wohnout, Vypsaná Fixa a JAR. Vedle toho nabídneme řadu divadelních představení, workshopů, festival vína a mnoho dalšího,“ doplňuje primátorka.

Město má na program vyčleněny čtyři miliony korun, ze kterých jde dva a půl milionu do Infocentra a zbytek zůstane na odboru školství, který bude hradit zejména honoráře místních umělců.

„Zatímco jsme v minulých dvou letech lákaly turisty nejen naše krásné město, ale částečně také na hudební program a produkci, nyní chceme dostat program do takového módu, ve kterém bude fungovat i v příštích letech, kdy doufáme, že se již nebude opakovat koronavirová pandemie,“ uzavřela Andrea Pfeffer Ferklová, která věří, že si během léta najde do centra města daleko širší spektrum místních obyvatel, turistů a lázeňských hostů.

Program Karlovarského kulturního léta je již k dispozici na webových stránkách města.

Zdroj: vzNepřehlédněte