Karlovarské školy jsou připraveny, hasiči jim rozvezli přes 100 tisíc testů

8.4.2021
Jan Weinfurter

Samotestovací sady dostali krajští hasiči ve středu ze skladu Správy státních hmotných rezerv. Celkem je v kraji obdrží 220 škol a školských zařízení. „Rozdělili jsme balíčky podle počtu žáků ve škol, každý balíček má okolo 1 300 až 1 500 testů. Hasiči je rozváží vytápěným nákladním autem, protože testovací sady musí být v minimální teplotě čtyř stupňů Celsia,“ řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Podle mluvčího sokolovské radnice Vladimíra Meluzína dostane ORP Sokolov pro své školy 15 tisíc antigenních testovacích sad. Hasiči je přivezou na radnici, odkud si je budou vyzvedávat starostové okolních obcí nebo ředitelé škol, případně je budou rozvážet pracovníci městského úřadu nebo městské policie.

Žáci prvního stupně základních škol se v Česku začnou do lavic vracet od pondělí 12. dubna, třídy se budou střídat po týdnech. Celkem je nyní podle dřívějších informací pro potřeby školství v zemi k dispozici asi 7,6 milionu testů. Pravidelné testy na covid-19 se budou provádět dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Testovat se bude pomocí samotestovacích sad s odběrem z přední části nosu.Nepřehlédněte