Karlovy Vary přispívají návštěvníkům na ubytování. Jsou připraveny VaryVouchery

Karlovy Vary začaly nabízet slevové vouchery pro návštěvníky, kteří přijedou do lázeňského města. Jen za první den využilo nabídky, která má oživit turistický ruch ve městě, na 400 lidí. Řekl to ředitel Infocentra Karlovy Vary Josef Dlohoš. Město vouchery podpoří v první vlně deseti miliony korun.

Takzvané VaryVoucher si lze vygenerovat na internetových stránkách karlovarského infocentra. Slevy se vztahují na pobyty od 25. května do 30. září. Podle délky pobytu mohou návštěvníci města získat slevu 1000, 1500 nebo 5000 korun.

„Celkově je možné si vygenerovat 3 350 voucherů. Unikátní kód pak lze využít u hotelů, které se do akce zapojily,“ popsal Dlohoš. Karlovarští hoteliéři podporu města uvítali. Zatímco v první vlně jim slevy z voucherů zpětně infocentrum proplatí, ve druhé vlně by podobnou podporu měly hradit už samy hotely. Do slevové akce města se zapojila asi šedesátka hotelů.

Kromě slevových voucherů mohou návštěvníci lázeňského města využít i další podpory ze strany města. Například si koupit s výraznou slevou turistickou kartu Karlovy Vary region Card, která umožňuje levnější nebo bezplatný vstup na turisticky zajímavá místa nejen v Karlových Varech, ale po celém kraji.

Opět se otevřela Vřídelní kolonáda. Opravy ale pokračují

„Původně stála nejlevnější dvoudenní karta 650 korun. My jsme letos do konce srpna snížili cenu na 100 korun u nejlevnější karty,“ řekla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Výrazné slevy platí i pro čtyřdenní a sedmidenní varianty karty. Podle primátorky není určena jen návštěvníkům, ale mohou ji využít i místní obyvatelé. „Na 40 turistických míst je vstup s kartou úplně zdarma, na dalších asi 30 se slevou 10 až 50 procent,“ dodala primátorka. Loni si kartu zakoupilo asi 450 lidí, letos by ji za nižší cenu mohlo využít více návštěvníků. Umožňuje mimo jiné i bezplatnou jízdu v MHD v Karlových Varech i Mariánských Lázních.

Na oživení cestovního ruchu a lázeňství vyčlenily Karlovy Vary celkem 50 milionů korun. Kromě slev chce návštěvnost podpořit i marketingovou akcí, ale třeba i tím, že nabídne v hlavní sezoně pro rodiny program pro děti, který zajistí městské organizace, sportovní kluby nebo další spolky.

Kde spočívají osobnosti Chodova. Antropologové zkoumají ostatky prvního starosty

Po opatřeních proti šíření koronaviru se život v lázeňském centru města téměř zastavil. I když je už možné opět hotely otevřít, řada z nich čeká až na červen, případně na otevření hranic. Některé zřejmě zůstanou zavřené až do začátku sezony v příštím roce.

vera/čtk

5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
2.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Horské město Boží Dar na Karlovarsku uzavřelo kvůli turistům silnici vedoucí na nejvyšší vrchol Krušných...
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
Reklama