Karlovy Vary přispívají návštěvníkům na ubytování. Jsou připraveny VaryVouchery

Karlovy Vary začaly nabízet slevové vouchery pro návštěvníky, kteří přijedou do lázeňského města. Jen za první den využilo nabídky, která má oživit turistický ruch ve městě, na 400 lidí. Řekl to ředitel Infocentra Karlovy Vary Josef Dlohoš. Město vouchery podpoří v první vlně deseti miliony korun.

Takzvané VaryVoucher si lze vygenerovat na internetových stránkách karlovarského infocentra. Slevy se vztahují na pobyty od 25. května do 30. září. Podle délky pobytu mohou návštěvníci města získat slevu 1000, 1500 nebo 5000 korun.

„Celkově je možné si vygenerovat 3 350 voucherů. Unikátní kód pak lze využít u hotelů, které se do akce zapojily,“ popsal Dlohoš. Karlovarští hoteliéři podporu města uvítali. Zatímco v první vlně jim slevy z voucherů zpětně infocentrum proplatí, ve druhé vlně by podobnou podporu měly hradit už samy hotely. Do slevové akce města se zapojila asi šedesátka hotelů.

Kromě slevových voucherů mohou návštěvníci lázeňského města využít i další podpory ze strany města. Například si koupit s výraznou slevou turistickou kartu Karlovy Vary region Card, která umožňuje levnější nebo bezplatný vstup na turisticky zajímavá místa nejen v Karlových Varech, ale po celém kraji.

Opět se otevřela Vřídelní kolonáda. Opravy ale pokračují

„Původně stála nejlevnější dvoudenní karta 650 korun. My jsme letos do konce srpna snížili cenu na 100 korun u nejlevnější karty,“ řekla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Výrazné slevy platí i pro čtyřdenní a sedmidenní varianty karty. Podle primátorky není určena jen návštěvníkům, ale mohou ji využít i místní obyvatelé. „Na 40 turistických míst je vstup s kartou úplně zdarma, na dalších asi 30 se slevou 10 až 50 procent,“ dodala primátorka. Loni si kartu zakoupilo asi 450 lidí, letos by ji za nižší cenu mohlo využít více návštěvníků. Umožňuje mimo jiné i bezplatnou jízdu v MHD v Karlových Varech i Mariánských Lázních.

Na oživení cestovního ruchu a lázeňství vyčlenily Karlovy Vary celkem 50 milionů korun. Kromě slev chce návštěvnost podpořit i marketingovou akcí, ale třeba i tím, že nabídne v hlavní sezoně pro rodiny program pro děti, který zajistí městské organizace, sportovní kluby nebo další spolky.

Kde spočívají osobnosti Chodova. Antropologové zkoumají ostatky prvního starosty

Po opatřeních proti šíření koronaviru se život v lázeňském centru města téměř zastavil. I když je už možné opět hotely otevřít, řada z nich čeká až na červen, případně na otevření hranic. Některé zřejmě zůstanou zavřené až do začátku sezony v příštím roce.

vera/čtk

Dnes, 18:17
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
Včera, 12:27
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
23.6.2020
O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z...
21.6.2020
Koupaliště v Karlovarském kraji mají na začátku letní sezony dobrou vodu nebo jen s mírně...
19.6.2020
Návštěvníci čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě, parku Boheminium v Mariánských Lázních, mohou od 9....
18.6.2020
Grandhotel Pupp se včera na jeden den stal dějištěm nově natáčené komedie režiséra Tomáše Magnuska...
Reklama