Karlovarský kraj má stále nejnižší výskyt případů nákazy nemoci covid-19

4.10.2022
Roman Kořinek

Počet nových nákaz nemoci covid-19 přestal stoupat nejen v České republice, ale i v Karlovarském kraji. Podle hejtmana kraje Petra Kulhánka (STAN) narůstající počty nemocných v republice mírně zbrzdily a navíc se nijak zásadně nepromítají do zatížení nemocnic.

„V Karlovarském kraji nemáme aktuálně v nemocnici na intenzivní péči nikoho s nemocí covid-19. Co se týká počtu nových nákaz, tak ty se pohybují kolem 120 případů na sto tisíc obyvatel, což je nejnižší číslo v republice,“ vysvětlil hejtman.

Podle dalších slov hejtmana převládá mezi odbornou veřejností názor, že covid-19 nemá schopnost dále mutovat a měl by přijít konec epidemie.  I přesto v Karlovarském kraji roste zájem o očkování a to zejména mezi seniory.

„Máme k dispozici již i novou variantu vakcíny, která je proti všem variantám omikron. Ta je samozřejmě již i v očkovacích centrech aplikována,“ pokračoval Petr Kulhánek s tím, že kapacity očkovacích center v kraji jsou zatím dostačující.

Situace je ale neustále monitorována a vyhodnocována a vedení kraje je ve spolupráci s nemocnicemi připraveno případně rozšířit provozní dobu očkovacích center nebo otevřít další. „Z hlediska kraje i celé republiky se ale nepředpokládají žádná restriktivní a omezující opatření a všeobecně se počítá s tím, že se tato epidemie zcela odezní,“ dodal Petr Kulhánek.

Zdroj: vzNepřehlédněte