„Projekt bude rozfázován do jednotlivých etap tak, jak se nám budou nabízet externí zdroje financování z jednotlivých operačních programů. Chceme ale být připraveni kompletně projekčně, proto zpracováváme projektovou dokumentaci pro všechny etapy a poté budeme jednotlivé kroky realizovat,“ řekl Kulhánek.
Přesné náklady za první etapu generelu nemocnice ukáže až hotový projekt. Už nyní ale vedení kraje odhaduje částku přes 200 milionů korun. Se zahájením stavebních prací se počítá za tři až čtyři roky.
První etapa generelu karlovarské nemocnice byla rozdělena do dvou částí. První část počítá se zbouráním objektu K, bývalého plicního pavilonu, a s demolicí pavilonu G, kde dosud sídlí například personální oddělení. Rekonstrukce by se měla týkat objektu L, sídla bývalého infekčního oddělení, kam by se měla přesunout transfuzní stanice, jež nyní sídlí v karlovarské Vítězné ulici.
V druhé části by se měl postavit pavilon G1, ve kterém se počítá s rozšířením urgentního příjmu, včetně nových operačních sálů. Vybudovat by se měly také objekty G2 a G3 pro ambulantní a lůžkovou péči v oborech onkologie, kardiologie, neurologie, gynekologie, dermatologie, rehabilitace a interního lékařství.
Součástí druhé etapy, která ale zatím nebude zahrnuta do projektu, bude výstavba škol, parkovacího domu a úpravy veřejného prostranství areálu nemocnice. Do budoucna se plánuje i vytvoření nových prostor pro střední zdravotnickou školu.
Zdroj: čtk


















