Karlovarští celníci přistihli u výherních automatů nezletilé hráče i barmany

24.11.2022
Roman Kořinek

Karlovarští celníci provedli od začátku letošního roku bezmála 40 kontrol provozování hazardních her, ve dvou případech obsluhovala hernu osoba zapsaná v Rejstříku vyloučených osob.  Podle mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenky Havelkové se její kolegové zaměřují jak na legální, tak i na nelegální provozování hazardních her.

„Zatímco nelegálního hazardu v Karlovarském kraji v poslední době výrazně ubylo, přibylo případů, kdy se porušení zákona dopouštějí provozovatelé hazardních her legálních. Z celkového počtu 37 provedených kontrol v karlovarském regionu od začátku letošního roku prokázali karlovarští celníci v 17 případech legálním provozovatelům pochybení, 6 případů mají rozpracovaných,“ popisuje mluvčí celníků.

Nejčastěji se jednalo o nedodržení povinností souvisejících s identifikací a evidencí návštěvníků herního prostoru, čímž byla mimo jiné umožněna účast na hazardní hře i osobám bez platné registrace, či vstup do herního prostoru osobám mladším 18 let.

„V několika případech bylo zjištěno, že se osoby, které pro provozovatele vykonávají činnosti či úkoly související s provozováním hazardní hry, samy účastnily hazardní hry na technickém zařízení v herním prostoru, čímž zákon porušily,“ doplňuje Lenka Havelková a přidává jednu novinku z posledních kontrol: „Při posledních dvou kontrolách, provedených začátkem listopadu, se karlovarští celníci setkali poprvé s tím, že se v herním prostoru nacházela osoba zapsaná v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách, jednalo se přímo o obsluhu herny.“

Všechny výše uvedené případy předali celníci k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj. Za uvedené přestupky lze provozovatelům hazardní her uložit pokuty do výše 3 000 000 Kč.

Zdroj: vz/cukk

 Nepřehlédněte