Karlovarští strážníci zachránili ženě z Ostravy dovolenou

9.8.2021
Roman Kořinek

„S nešťastnou tváří před několika dny obrátila na hlídku městské policie žena, která právě s kamarádkou přijela z Ostravy do Karlových Varů na dovolenou. Poté, co obě  vystoupily z autobusu městské hromadné dopravy číslo jedna, si žena všimla, že nemá kabelku. V ní měla všechny peníze na dovolenou i veškeré osobní doklady,“ popisuje zákrok svých strážníků velitel Městské policie Karlovy Vary Marcel Vlasák.

Strážníci ihned kontaktovali operační středisko, turistku naložili do služebního vozu a začali stíhat autobus. Ten dostihli na zastávce Karla IV., kde došlo k prohledání vozu. Žena tam ale zjistila, že v autobusu kabelka není.

„Strážníci se proto snažili zjistit, kde nastupovala a zda nemohla kabelku nechat někde na nástupišti. Nešťastná turistka neznalá poměrů v Karlových Varech odpověděla, že nastupovala na takovém větším autobusovém nádraží. Z toho strážníci usoudili, že nastoupila u Tržnice, kam se s ní urychleně vydali,“ doplňuje dále velitel.

Souhra náhod a šťastných okolností byla v tuto dobu na straně turistky z Ostravy. Ve chvíli, kdy se s ní hlídka městské policie blížila na Tržnici, volal na operační středisko občan upozorňující na kabelku ležící na lavičce. Celou situaci pro jistotu monitorovali strážníci operačního střediska, aby kabelku neodnesl někdo jiný, což se naštěstí nestalo. „Žena v zavazadle našla vše, co si s sebou na návštěvu Karlových Varů přivezla a to včetně všech peněz a osobních dokladů. Slova jejích díků na adresu strážníků proto nebrala konce,“ dodal Marcel Vlasák.

Zdroj: vz/mpkv

 Nepřehlédněte