Karlovy Vary chtějí vestavět koncertní sál do Císařských lázní. Nechají zpracovat projekt

16.8.2020
Redakce

„Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení, tak bychom získali další detaily možné vestavby koncertního sálu. Jenom dotlačením ke stavebnímu povolení ale přípravy nekončí, pak bude následovat prováděcí dokumentace, což se bavíme o dalších asi šesti milionech korun,“ řekl náměstek primátorky Karlových Varů Tomáš Trtek (ANO). Projekt by podle něj mohl být hotov na jaře.

Na plánu vestavby koncertního sálu do atria Císařských lázní se usneslo ještě bývalé zastupitelstvo města. Odhadem by měla stát asi 100 milionů korun. Dosud ale záměr narážel na odmítavé stanovisko památkářů.

Město nyní disponuje studií vestavby, což však k vydání závazného stanoviska památkové péče nestačí. Ale i kdyby se nakonec souhlas památkářů podařilo získat, pro město nastane další, těžký úkol. Potřebných 100 milionů korun nyní Karlovy Vary k dispozici nemají a podle Trtka zřejmě nebudou mít ani v dalších letech. V úvahu tak bude přicházet pouze získání dotace. Bude to komplikované, protože bude nutné vyjednat, aby město mohlo investovat do sálu, který bude uvnitř budovy, patřící Karlovarskému kraji. Jednou z možností by tak mohlo být podle Trtka to, aby žádost o dotaci a následné financování, byť s příspěvkem města, nakonec převzal Karlovarský kraj.

vera/čtk

Potomci autorů hotelu Thermal nesouhlasí s podobou rekonstrukce. Považují ji za selhání státuNepřehlédněte