Karlovy Vary se připravují na festival, finišuje se před Thermalem a na Rolavě vyroste stanové městečko

16.8.2021
Roman Kořinek

„Město se na festival připravuje velmi pečlivě. Nechceme nic podcenit. Připraveny jsou již Dvořákovy sady, stanové městečko na Rolavě, plně se finišuje před hotelem Thermal. Všechny naše příspěvkové organizace jako Správa lázeňských parků, Správa kolonád, ale i Dopravní podnik a KV city mají v těchto dnech hodně napilno,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Napilno mají samozřejmě i další dodavatelé festivalového zázemí. Práce se nyní soustřeďují hlavně kolem hotelu Thermal, kde se každoročně odehrává nejvíce akcí. Připravují a instalují se pokladny, šatny a tiskové středisko. Před hotelem byl už natažen červený koberec, po kterém budou v pátek přicházet festivaloví hosté, stojí už také sochy s křišťálovým globem nad hlavou. Na místě jsou již festivalové plakáty s hlavními hosty festivalu, které jsou umístěné v okolí Thermalu a také v korytě řeky Teplá.

Zdroj: Roman Kořinek

 

„Spolupráce s filmovým festivalem funguje skvěle,  každý ví, co má dělat. Hotely hlásí vyšší obsazenost, mnohdy zbývají už jen polední pokoje, některé mají již vyprodáno. Posilovat budou také městské autobusy, pro návštěvníky jsou připraveny parkovací plochy. S pořadateli řešíme aktuální hygienická pravidla a požadavky  tak, aby vše proběhlo hladce. Věřím, že se letošní ročník vydaří a moc se na něj osobně těším,“ dodala primátorka Karlových Varů.

Karlovarský festival se letos uskuteční po roční pauze kvůli epidemii koronaviru 20. až 28. srpna. Hlavními hosty budou slavné osobnosti světové kinematografie a držitelé mnoha ocenění americký herec Johnny Depp, britský herec Michael Caine a herec i režisér Ethan Hawke. Zahájení festivalu obstará v pátek večer muzikál Jesus Christ Superstar v sestavě pražského divadla Spirála za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. Zcela mimo centrum festivalového dění vyroste stanové městečko, které i letos zájemci o ubytování pod vlastním stanem najdou ve volnočasovém areálu Rolava.

Zdroj: Roman Kořinek

„Stanové městečko otevřeme ve čtvrtek a budou v něm platit podobná opatření, jako na celém festivalu. Ti, kdo již na Rolavě nocovali, vědí, že je v místě zajištěno vše, co návštěvníci festivalu pro svůj pobyt potřebují. Ti, kdo přijedou poprvé, se nemusejí ničeho obávat. Jsme připraveni,“ doplnila Simona Vránová, ředitelka společnosti KV City Centrum, které volnočasový areál Rolava se stanovým městečkem provozuje.

 

Letošní ročník bude doprovázen opatřeními proti šíření koronaviru. Každý účastník dostane pásku na ruku, která mu umožní pohyb po festivalových akcích. Pásku získají návštěvníci na základě platného certifikátu EU s QR kódem, který dostanou prokázáním očkování, prodělané nemoci či absolvování negativního testu na certifikovaném pracovišti. Ve vnitřních prostorech bude povinné nosit ochranu úst.

Zdroj: vzNepřehlédněte