Kdo s kým. Komunální volby v Brně přehledně

5.8.2022
Jan Štoll

O hlasy lidí se bude v Brně ucházet hned 14 stran, hnutí a koalic. Základní přehled do zářijových komunálních voleb, kdo je s kým spojený.

Jedničkou ODS a TOP 09 bude současná primátorka Markéta Vaňková (ODS). KDU-ČSL půjde do voleb se STAN a lídrem bude primátorčin náměstek a místopředseda lidovců Petr Hladík. Lídrem ANO bude brněnský předseda a místostarosta Řečkovic a Mokré Hory René Černý.

ČSSD povede primátorčin náměstek Jiří Oliva, Piráty zastupitel městské části Brno-Královo Pole Marek Lahoda. Zelení a Žít Brno budou kandidovat spolu s Idealisty, jedničkou bude starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. SPD povede lékař Tomáš Skřička a Přísahu ředitel domova pro osoby se zdravotním postižením Leoš Němec.

Lídrem společné kandidátky Svobodných se spolkem Brno Plus bude bývalý náměstek primátora Robert Kotzian. Název Restart pro Brno mají pro společnou kandidátku KSČM, Slušní lidé 2.0, Strana Práv Občanů – Zemanovci a Nezávislí společně pro Brno, přičemž lídrem bude bývalý brněnský zastupitel Martin Říha (KSČM). Samostatnou kandidátku pod názvem Fakt Brno postavil i současný koaliční zastupitel David Pokorný (zvolen za ODS).

Komunální volby ve kterých budou lidé vybírat zastupitele budou 23. a 24. září. Připadají na pátek, obvykle v čase 14.00 – 22.00 hodin, v sobotu pak 8.00 – 14.00 hodin.

Přehled kandidujících uskupení včetně lídrů:

Subjekt Lídr 2022
SPD, TRIKOLORA, MORAVANÉ a nezávislí Tomáš Skřička
ČSSD VAŠI STAROSTOVÉ Jiří Oliva
Lidovci a Starostové (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) Petr Hladík
SPOLEČNĚ – ODS a TOP 09 Markéta Vaňková
Brno Plus a Svobodní Robert Kotzian
PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty Leoš Němec
Fakt Brno David Pokorný
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT – sdružení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK nezveřejněno
RESTART PRO BRNO Martin Říha
ANO 2011 René Černý
Česká pirátská strana Marek Lahoda
Zelení a Žít Brno s podporou Idealistů Jana Drápalová
Brno Brňankám a Brňanům! (B3!) nezveřejněno
JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost nezveřejněno

 


Témata:

Nepřehlédněte