Ke středočeské policii nastoupily dvě desítky nových policistů

14.1.2022
Jaroslav Svoboda

S příchodem nového roku 2022 přivítal krajský policejní ředitel ve Středočeském kraji, brigádní generál Václav Kučera, bezmála dvě desítky nových mužů a žen zákona. Policie však stále řeší podstavy.

Řady Policie ČR ve Středočeském kraji se letos rozrostly o téměř dvě desítky nových mužů a žen, kteří se rozhodli vstoupit do řad policie.

„Nově nastoupivší nováčci, po absolvování základní odborné přípravy, v rámci které se budou učit policejní práci a činnosti s tím spojené, posílí policejní útvary zejména pořádkové policie, tedy oddělení hlídkové služby, obvodní oddělení, či dopravní službu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

30. výročí vzniku Policie ČR oslaví Jihočeští policisté výstavou

Středočeský policejní ředitel přivítal nové policisty hned první pracovní den roku 2022 a popřál jim mnoho štěstí. „Chtěl bych vám popřát i hodně zdraví a sil a jsem potěšen, že jste si za své povolání vybrali právě službu u největšího bezpečnostního sboru v republice – u policie. Práce je zajímavá, ale současně i náročná, nicméně se snažíme vytvářet nejen vám, kteří nastupujete jako ‚začátečníci‘, ale i déle sloužícím policistům, i celou řadu kurzů a školení k zvládnutí různých vyhrocených, nebezpečných, či vypjatých situací,“ sdělil nováčkům brigádní generál Václav Kučera.

Od roku 2016 do současnosti nastoupila k Středočeské policii bezmála tisícovka nových policistů a policistek. Všichni úspěšně zvládli veškeré vstupní požadavky – fyzické prověrky i psychologická vyšetření. A právě psychologické vyšetření je tím největším sítem v rámci průběhu přijímacího řízení, vypadne na něm totiž velká většina neúspěšných kandidátů. K policii se každý měsíc hlásí desítky nových uchazečů, ovšem, právě obtížným přijímacím řízením jich projde jen část a i to je důvodem, proč má česká policie neustále velké podstavy, zejména v hlavním městě. Právě v hlavním městě a ve Středočeském kraji pak čekají na úspěšné uchazeče i náborové příspěvky, které jsou v současnosti ve výši 150.000,- korun.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte