8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

Dětský den si děti užily v kladenské knihovně

Do Středočeské vědecké knihovny v Kladně přišlo u příležitosti Dětského dne skoro čtyřicet dětí ze čtyř dětských domovů z Kladna a okolí. A nenudily se.

Reklama

„Pozvali jsme, stejně jako v loňském roce, děti z Dětských domovů v Ledcích, Unhoště, Nového Strašecí a Kladna s pobočkou ve Stochově. Všechny domovy naše pozvání přijaly. Počasí vyšlo pohádkově. Dokonce až příliš. Stochovské děti se proto kvůli velikému horku rozhodly nedorazit. Zbývajících 38 kluků a holek přišlo a tak mohl Dětský den v knihovně začít,“ říká o mimořádné akci Mgr. Ivona Kasalická ze Středočeské vědecké knihovny v Kladně.

Hned u vchodu bylo jist, že hra bude děti bavit, rozdělily s do družstev, a se soutěžním kartičkami vyrazily plnit jednotlivé disciplíny. Některé skupinky začaly svou cestu výrobou hliněného amuletu za pomoci špachtlí, brček a dalších nástrojů, někdo stavěl silnice a křižovatky, jiné se poslepu učily proplést  labyrintem nebo si zahrát pexeso pro nevidomé, další rozeznávali po čichu různé druhy koření, po hmatu různé tvory a jen chutí určovat pokrmy. To vše jim nabídla Neviditelná výstava.

„O něco náročnější disciplínou byly soutěžní kvízy na téma pohádek a pohádkových postav. Všechny děti ale zřejmě při jejich četbě dávaly bedlivý pozor, protože je zvládly s přehledem. Krokodýla, labuť, či oblékací panenku si děti mohly slepit u dalšího stanoviště, nádvoří pak děti rozsvítily svými křídovými pestrobarevnými obrázky. Tam na ně také čekaly pohybové disciplíny a testy šikovnosti,“ doplňuje Ivona Kasalická.

Děti ocenily i žongléra Vojtu Vrtka, který jim vtipně velice předvedl, jak se svému žonglérskému řemeslu vyučil, ukázal nejlepší kousky ze svého artistického řemesla a stal se v pravém slova smyslu závěrečným bonbónkem celé akce.

Máte kočku a jste vtipní. Dalších 9 důkazů, že jste chytřejší než většina lidí

Včera, 11:32
Komerční článek
Město Slaný vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: stavební technik Odboru správy majetku.
12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Komerční článek
Termín nástupu: ihned, případně dle dohody Náplň pracovní činnosti: zajišťování správy a údržby svěřených objektů...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
6.10.2019
Ministr vnitra Jan Hamáček přijal čtveřici příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, aby odměnil jejich...
Reklama