• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Kladenský aquapark má nové tobogány

    V kladenském akvaparku jsou dva nové tobogany, původní ještě poslouží návštěvníkům blízkého koupaliště. Nyní pokračují dokončovací práce, hotovo by mělo být ještě o prázdninách. Celková investice do akvaparku i koupaliště dosáhne podle Věstníku veřejných zakázek 53 milionů korun bez DPH.

    Na kladenském Letním koupališti Sletiště poslouží návštěvníkům nejen dva tobogany z akvaparku, ale též nová třídráhová skluzavka a opravený pětadvacetimetrový bazén.

    Dosavadní tobogany v akvaparku nahradily nové, které jsou zateplené, jejich provoz by tak měl být úspornější na spotřebu energií, řekl už dříve kladenský radní pro sport Jiří Chvojka (ANO). Jeden tobogan je standardní a druhý typu „kamikadze“, na jehož začátku je propadlo a jeho návštěvník tak zpočátku vyzkouší téměř volný pád.

    Koupaliště na Sletišti je v provozu, plavecký bazén v akvaparku má otevřít 19. srpna, tamější pavilon atrakcí po kolaudaci prostoru s tobogany. V Kladně ještě funguje Letní koupaliště Bažantnice.

    Rozsáhlá modernizace krytého bazénu aktuálně pokračuje v Rakovníku. Předloni zde začala kompletní obnova zhruba za 200 milionů korun.

    OMH, ČTK



    Nepřehlédněte