Kladenští Orli začali sezonu solidně. Cizinci zapadli skvěle, chemie v týmu funguje

20.10.2021
Jan Kulich

Kladenští volejbalisté mají za sebou vstup do nového ročníku UNIQA extraligy v proměněné sestavě s dalšími čtyřmi cizinci. Zkraje sezony si připsali úvodní venkovní vítězství ve Zlíně. Poté sice přišla porážka s pražskými Lvy, následně ji ale odčinili výhrou nad Beskydy. Následně absolvovali tři těžké duely na půdě soupeřů a doma se představili až pátého listopadu proti Brnu.

Trenér Milan Fortuník očekával podobný start do sezony a tak šest získaných bodů z úvodních tří duelů bere jako fakt. „Zatím si myslím, že to, co jsme očekávali, se zhruba děje. Máme hodně mladé družstvo včetně zahraničních hráčů a od toho se odvíjí naše výkony,“ podotkl kouč volejbalistů Kladna. Jeho svěřenci prohráli zkraje extraligy první domácí utkání s Prahou. I přes porážku 0:3 se Lvy zůstával 57letý stratég nad věcí. „V tom zápase jsme si dovolili ztratit pět až šest bodů za sebou. Pokud se vyvarujeme těchto sérií, tak naše hra vypadá velmi dobře,“ konstatoval.

Vzhledem k zářijovému mistrovství Evropy se mu někteří cizinci kvůli reprezentačním povinnostem poprvé objevili na tréninku přibližně dva týdny před začátkem extraligy, což ovlivnilo zejména herní přípravu. Do ní naskočili Kladenští naplno až týden před prvním extraligovým duelem. Už u toho byli i poslední akvizice Lotyš KristapsPlatačs a Fin NicklasSeppänen. I oni zapadlo do kádru na výbornou a týmová chemie funguje.

„Co vím, tak nejenom kluci absolvovali společné akce typu návštěvy Prahy, kina, večeře či posezení. Když je vidím na trénincích či přesunech na zápasy, tak se vše obejde bez zádrhelů. Starší čeští hráči mají cizincům tendenci pomáhat. Zatím vše solidně zvládáme,“ těší Fortuníka.

Kladenský volejbalový klub chystá na podzim a i v dalším průběhu sezony různé akce při domácích zápasech. Dočkají se nejen sponzoři, ale také třeba děti, pokud vše dovolí covidová opatření. V listopadu se tak dočkají zaměstnanci Sportovních areálů města Kladna, další utkání bude ve stylu Movemberu, po kterém se budou dražit dresy hráčů. Na základě ankety se rozhodlo, že hráči budou mít „vousaté“ dresy modré a libero v tradiční růžové barvě, v prosinci dojde na nejmenší. Vzhledem k televiznímu utkání proti Příbrami se děti dočkají “Čertovské afterparty“, která proběhne v pondělí 6. prosince před kamerami České televize.


Témata:

Nepřehlédněte