Kladenští Rytíři vyráží do boje s novou fasádou: Na ledě se budou prohánět v růžové a s knírem

10.11.2017
Kamila Steinbachová

Iniciativa vzešla od samotných hráčů

Na ledě se tak hokejoví borci budou prohánět nejen s knírem, ale rovněž v růžových dresech. „Na růžovou barvu se těšíme, finální návrhy dresů si odhlasujeme. Bude to oživení a zase něco nového pro nás i pro fanoušky,“ říká opora kladenského týmu Roman Přikryl.

V těchto dresech nastoupí Rytíři 25. listopadu v utkání proti prostějovským Jestřábům. Speciální sada, kterou oblečou, následně půjde do dobročinné aukce. „Chceme, aby se z akce nějaký peníz na nadaci vygeneroval. Sbírat budeme na několika frontách. Kluci mezi sebou vybrali patnáct tisíc korun plus vydražíme růžové dresy. I tyhle peníze samozřejmě půjdou komplet na nadaci,“ říká tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral. S tímto nápadem přišli samotní hráči, které ostatně rovněž napadlo zapojit se do Movemberu.

Run for Movember 2017: Kníratý běh pro zdraví mužů

Největší experimenty se svými vousy pravidelně vyvádí Matěj Pekr, jehož porost před sezonou asi nejvíc připomínal pohádkového Krakonoše. Nyní se svými spoluhráči bude pečlivě pěstovat knír. „Dohodli jsme se v kabině, že se do akce Movember zapojí celý tým. Bude to zpestření pro všechny a podpoříme tím Nadační fond Muži proti rakovině,“ vysvětluje kladenský útočník. Svůj nápad hokejisté pojmenovali jako „Víra v kníra!“.

V Klánovicích vznikají sochy věnované slavným, kteří se setkali s rakovinou

Co je to Movember?

Účelem každoroční celosvětové charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. (Wikipedia)Nepřehlédněte