Kladno plánuje postavit novou sportovní halu a saunový svět

3.11.2021
Redakce

Vedení Kladna chystá stavbu sportovní haly i nový saunový svět. Cílem je, aby byly hotové v nejbližších letech. Zatím se pracuje na studii a projektu. Nyní nelze odhadnout, jak dlouho potrvá zajištění veškeré dokumentace, tendr a samotná stavba. Náklady zřejmě přesáhnou sto milionů korun, jasno bude po dokončení obou projektů. Město by případně na halu využilo dotaci Národní sportovní agentury, ale jejím přidělením nebude stavba podmíněná, řekl kladenský primátor Milan Volf.

Nová sportovní hala a bazén dlouhý 25 metrů budou v areálu fotbalového hřiště, které radnice letos na jaře koupila od Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze – Břevnově za více než 13 milionů korun. Fotbalisté mají nyní k dispozici jiné hřiště. Lokalita navazuje na další kladenská sportoviště. Cílem je, aby tam šly dělat jakékoliv soutěže, uvedl Volf. Dodal, že podrobnější informace o podobě haly bude mít po dokončení studie. Bazén by využívaly plavecké oddíly, protože kapacita kladenských bazénů nestačí poptávce.

Stejně jako městská sportoviště a koupaliště provozuje saunu společnost Sportovní areály města Kladna. Podle primátora je sauna ve stavu, kdy se ještě dá používat, ale dlouho nevydrží, proto nyní radnice nechává zpracovat projekt na saunový svět. „Saunování se posunulo někam úplně jinam a my nemůžeme opravovat donekonečna jednu jedinou saunu,“ dodal primátor.

V Kladně nedávno otevřel saunu komerční provozovatel. Podle primátora to ale není konkurence, protože Kladno má 70 tisíc obyvatel a plánovaný městský saunový svět by měl mít ještě širší spektrum služeb.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte