Kliknutím na jeden odkaz přišel muž o milion

29.11.2022
Simona Knotková

Muž z Mladoboleslavska přišel na internetu o víc než milion korun. Podle policie ho o peníze připravil neznámý pachatel, který mu poslal odkaz na podvodnou platební bránu, přes kterou mu část peněz z účtu vybral. Sjednal si na něj také úvěr ve výši milion korun. Za úvěrový podvod a neoprávněný přístup a zásah do počítačového systému hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až osm let vězení. Policisté veřejnost před praktikami podvodníků opakovaně varují.

Pětapadesátiletý muž nabízel na internetu k prodeji baterie do naslouchadel. Na inzerát reagoval neznámý člověk. „Pak už se scénář odehrával obdobně jako v jiných případech podvodů na internetu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Pachatel podle ní zaslal poškozenému e-mailem odkaz na podvodnou platební bránu, která připomínala stránky přepravní společnosti. „Poškozený tam vyplnil údaje ke svému internetovému bankovnictví a pachatel si následně z účtu poškozeného poslal na jiný účet částku 300 000 korun,“ doplnila Schneeweissová. Rovněž si na něj sjednal úvěr ve výši milion korun, které si pak přeposlal na jiné účty.

Lidé by podle policistů neměli důvěřovat cizím lidem, dbát opatrnosti a v případě podezření se co nejrychleji obrátit na svoji banku.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte