• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kolik lidí se po zápase Sparty dopustilo výtržnictví? Policie kontroluje záznamy

  20.5.2024
  Simona Knotková

  Policie po zásahu po sobotním fotbalovém zápase Sparty v Mladé Boleslavi vyhodnocuje kamerové záznamy. Konečný počet lidí, kteří se dopustili výtržnictví, zatím nezveřejnila.

  Na hřiště se po konci zápasu dostalo několik desítek fanoušků, policisté na výzvu pořadatelů zakročili a použili donucovací prostředky. Oprávněnost zásahu nyní posuzuje odbor vnitřní kontroly středočeského krajského ředitelství, řekla v pondělí policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Událostmi po sobotním utkání se bude zabývat také Ligová fotbalová asociace (LFA).

  Několik přestupků v sobotu policie zaevidovala, počet ale zveřejní až po přezkoumání kamerových záznamů. „S využitím kamerových záznamů nyní vyhodnocujeme celé opatření, a to jak protiprávního nebo přestupkového jednání, tak policejního zákroku, včetně použití donucovacích prostředků,“ řekla Schneeweissová. Fanoušci v sobotu po vniknutí na hrací plochu například použili nepovolenou pyrotechniku.

  Událostmi po utkání se bude zabývat i Ligová fotbalová asociace, nyní shromažďuje informace a podněty a je v kontaktu s oběma kluby, zejména s pořádajícím domácím, uvedl mluvčí LFA Pavel Jahoda. „Bezpečnostní manažer LFA už během víkendu navázal kontakt přímo s prezidiem Policie ČR, od kterého si vyžádal detailní vysvětlení kroků bezpečnostních složek. Událostmi po utkání Mladá Boleslav – Sparta Praha se bude také zabývat na svém zítřejším (úterním) zasedání Ligový výbor LFA a řešit je bude rovněž Disciplinární komise LFA,“ uvedl Jahoda.

  Na sociální síti X se v neděli také objevila fotografie, na které kapitán týmu Ladislav Krejčí nedlouho po sobotním utkání podepisuje jednomu z příznivců dres s nápisem „Jude Slavie“ a číslem 88. Jednáním kapitána se ale pražská policie nezabývá. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík řekl, že podle kriminalistů není trestné.

  Záchranáři po zásahu v Mladé Boleslavi ošetřili čtyři lidi. „Tři byli po ošetření ponecháni na místě, jednoho muže, u kterého měl lékař podezření na zlomenou klíční kost, jsme po ošetření vezli do nemocnice v Mladé Boleslavi,“ řekla mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

  Na konci zápasu se podél východní i protilehlé tribuny rozestavili pořadatelé, které doplnili těžkooděnci, čímž zabránili masivnímu vstupu diváků na trávník po závěrečném hvizdu. Přesto se několik desítek lidí na hřiště dostalo, hráče Sparty plácali po zádech a fotili se s nimi.

  Sparta v sobotu v Mladé Boleslavi zvítězila 5:0 a obhájila ligový titul.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte