Kometa mohla pustit na tribuny jen tisícovku diváků. Pak před ní vyhořela

29.11.2021
Táňa Pikartová

Marně teď lze chlácholit fanoušky hokejového Brna pohledem do tabulky nejvyšší čs. soutěže a konstatováním, že mezi třetím týmem od konce a šestým odshora je po 25. kole pouze čtyřbodový rozdíl. Na šestou Spartu v Brně vždy budou koukat z nadhledu. Ale to, že tím třetím od konce je jejich Kometa, tak to už je tedy zatraceně bída. 

Kometa v lize zapadá, v tomto ročníku ještě ani pořádně nestačila vzlétnout, natož se nahoře udržet. Na tu výsledkovou bídu, která se hraje v mužstvu majitele Zábranského ať už s majitelem „jen“ ve V.I.P. boxu, anebo zpátky jako posilou trenérských pozic na střídačce, si brněnští příznivci nechtějí zvykat.

„Kometo, Kometo, takhle ne!“ byli naštvaní fanoušci brněnských včera po duelu s Hradcem Králové. Když navíc, a to je pro všechny sporty u nás nyní platné, do hlediště pod střechu mohla být vpuštěna kvůli novým zpřísňujícím nařízením hygieniků pouze tisícovku diváků. Už z toho, aby si pokladník Komety zoufal. Nakonec v Brně přednostně do haly mohli fanoušci, majitelé celosezónně platných permanentek.

Pro majitele a spolutrenéra Libora Zábranského byl včerejší souboj Brno – Hradec Králové jeho tří stým odkaučovaným v lize. Do branky s trenérským kolegou Kalousem postavili novou akvizici gólmana Jakuba Sedláčka. Ale toho obránci nechávali na holičkách, a Hradečtí to rádi využívali. Kdo se v ochozech zdržel, může dosvědčit, že tentokrát už po zápasová promluva trenérského dua Brna Zábranský – Kalous drsnými fakty ani decibely nešetřila.

 Nepřehlédněte