Komín Jablonecké teplárny půjde k zemi. Bude odstřelen za přísných bezpečnostních opatření

20.9.2021
Jan Štoll

Odstřel 162 metrů vysokého komína na Brandlu v Jablonci nad Nisou budou provázet přísná bezpečnostní opatření. Odstřel je plánován na sobotu 25. 9. v dopoledních hodinách. Od sedmi rána ale bude nutné vyklidit i ochrannou zónu kolem místa demolice.

„Celý prostor včetně ochranné zóny 200 metrů bude vyklizen a střežen mezi 7:00 a 12:00. Mimo své domovy tedy musejí i lidé, kteří v lokalitě bydlí,“ uvedla mluvčí teplárny Markéta Hozová.

Přípravné práce na odstřel komína už jsou v plném proudu, připraveny jsou vrty, do kterých bude následně umístěna trhavina.

„I když je bývalý teplárenský areál uzavřený pro veřejnost a označený jako staveniště, kam je přístup nepovolaným osobám zakázán, je z bezpečnostních důvodů nutné jej předem zkontrolovat za pomoci psovodů,“ dodala. Bezpečnostní opatření budou ukončena postupně po demolici komínu.

Ulice Liberecká bude pro dopravu uzavřena, k omezení provozu vlaků a autobusů není až na krátký čas vlastní demolice plánováno.

Jablonecká energetická je ve vlastnictví města Jablonec nad Nisou. Spravuje více než dvacet malých lokálních plynových kotelen, z nichž dodává teplo a teplou vodu do více než čtyř tisíc jabloneckých domácností a desítek organizací, škol a průmyslových areálů.

Zdroj: Jablonecká teplárenskáNepřehlédněte