Konec se blíží. V Českém Švýcarsku zbývá uhasit desetinu původního požáru

9.8.2022
Redakce

V Českém Švýcarsku, kde před sedmnácti dny vypukl lesní požár, zbývá hasičům dohasit asi 100 hektarů, což je desetina původní plochy. Noc na úterý byla klidná. Hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, která likvidují. Počet hasičů se snížil z původních 1000 na 850.

Ohniska drony objevily v okolí Bouřňáku a Pravčické brány. „Důležité je, že díky dronům známe přesné souřadnice a můžeme postupovat v hasebních pracích na přímo vytipovaná místa,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová. Pozitivní podle ní je, že se ohniska vyskytují blízko sebe a nevznikají nečekaně v jiných oblastech.

Počet hasičů se mírně snížil. Stále jsou přítomné odřady z celé republiky, ale utlumuje se činnost dobrovolných hasičů z Ústeckého kraje. Jednotky budou asistovat správě parku při hlídání sektorů. „Předpokládáme ještě střídání odřadů, ale postupně budou do pátku síly a prostředky redukovány,“ uvedli hasiči.

Požářiště rozdělili hasiči na čtyři sektory, jeden v blízkosti Janova v pondělí předali správě národního parku. Zbývající tři části chtějí požárníci předat správě do pátku.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte