Konec výpadků: Kladno zítra změní jízdní řády

14.10.2017
Andrea Cerqueirová

Řešení rozsáhlých výpadků

Nové jízdní řády se dotknou části autobusových linek na Kladensku a také se rozšíří možnost používání jízdenek Pražské integrované dopravy (PID) pro jednotlivou jízdu ve vlacích v Kralupech nad Vltavou a okolí. „Regionální autobusové linky PID na Kladensku se mění na základě vyhodnocení provozu a požadavků obcí i cestujících, změna linek MHD v Kladně je vyvolána požadavkem jejich objednatele Statutárního města Kladna,“ řekl mluvčí Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (Ropid) Filip Drápal.

Na Kladensku se v září objevily problémy s provozem autobusů, stalo se tak po propojení s pražskou veřejnou dopravou. Výpadky tehdy postihly nejen nově integrované linky, ale i ty dosavadní.

Posílení spojů do Hnidous

Ředitel dopravce ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa řekl, že nynější změny se u kladenské hromadné dopravy týkají zejména pracovních dnů. „Většina vnitroměstských linek se vrací do podoby platné v červnu 2017.  Není vždy dodržen taktový interval, protože jsou respektovány připomínky k zajištění místních požadavků,“ uvedl Landa. Také se zvýší celkový počet spojů, nejvíce na lince číslo 602 do Hnidous. Pro zobrazení nových jízdních řádů klikněte níže.

NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY PLATNÉ OD 15.10.2017

Cestování bude levnější

Jízdní řády na Kladensku byly naposledy upraveny při integraci dopravy spuštěné na konci srpna. Integrace spočívá mimo jiné v propojení systémů pražské dopravy a dopravy na Kladensku včetně sjednocení tarifů, umožňuje cestování na jednu jízdenku na trasách, kde jich dříve cestujících potřebovali několik. Přináší také zlevnění jízdného, lepší koordinaci jízdních řádů a vytvoření nových spojů. Do integrace patří i železniční doprava v regionu.

 

(ČTK)Nepřehlédněte