Kontroly na Vysočině odhalily přes 50 nelegálních pracovníků

19.10.2021
Redakce

Přes 50 nelegálně pracujících cizinců odhalili v minulých dnech celníci při kontrolách v Jihlavě a čtyřech dalších městech na Vysočině. Při kontrolní akci zaměřené na dodržování zákona o zaměstnanosti a platnost pracovních povolení pro výkon práce cizinců zkontrolovali 61 lidí. V dnešní tiskové zprávě to uvedl mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Richard Zeman.

Nelegálních pracovníků, kteří nepředložili pracovní povolení nebo pracovní kartu, bylo podle Zemana 58. „V případě 48 cizinců pak jejich zaměstnavatelé nesplnili zákonem stanovenou oznamovací povinnost vůči místně příslušnému úřadu práce,“ uvedl Zeman.

Důsledkem nelegální práce cizinců je podle něho neplacení daně z příjmů fyzických i právnických osob a rovněž odvodů na sociálním a zdravotním pojištění. Porušení pravidel zaměstnanosti budou řešit správní orgány. Zaměstnavatelům, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, hrozí sankce až do výše deseti milionů korun. Kontroly dělali celníci i v Havlíčkově Brodě, Bystřici nad Pernštejnem nebo Štokách.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte