Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu

23.9.2022
Simona Knotková

Město Kopřivnice na Novojičínsku hledá dárce vánočního stromu, který o adventu postaví před Ringhofferovu vilu v sadu E. Beneše. Skácení a transport zajistí na vlastní náklady město. Pokud nedostane žádnou nabídku, zajistí město strom samo.

„Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravý, pravidelně větvený a nepoškozený,“ uvedla za kopřivnickou radnici sdělila Ilona Mazalová.

Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu uvedla, že minulý rok se našlo pět zájemců, kteří nabídli stromy ze svých zahrádek. „Nakonec byl vybrán krásný strom pana Josefa Hanzelky ze Štramberku. Jednalo se zhruba o 25 let starou jedli,“ uvedla Heráková

Lidé z Kopřivnice a blízkého okolí, kteří by městu chtěli strom darovat, mohou do 31. října kontaktovat vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody kopřivnické radnice Radku Krysovou buďto na e-mail [email protected], nebo telefonicky na čísle 556 879 786. „Pokud se nenajde dárce nebo vhodný strom, bude se hledat vhodná dřevina v městských lesích,“ doplnila Mazalová.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte