Krajské město umožní lidem nastartovat vlastní podnikání na bezplatném kurzu

23.7.2021
Roman Kořinek

“Po kurzu „Podnikni to!“ jsem si byla jistá, že podnikat opravdu chci. Chci dělat něco, co mě naplňuje a být strůjcem svého času. Hlavně jako maminka dvou dětí. Celému projektu „Podnikni to!“ vděčím nejen za skvělý kurz, ale hlavně za komunitu zajímavých a skvělých lidí, kteří jsou na stejné vlně jako já, a se kterými se nadále i po skončení kurzu pravidelně setkávám,” popisuje svou cestu kurzem „Podnikni to!“ Martina Komoňová, jedna z absolventek, která aktuálně úspěšně podniká.

Kurzem bude provázet zkušený podnikatel, který díky letité praxi ukáže účastníkům postupy, jak lze podnikání nastartovat s minimem rizika a investic i z menšího města nebo obce. Kurz se drží jednoduchého pravidla: minimum teorie, maximum praxe. Až 80 % z více než 5000 absolventů kurzů „Podnikni to!“ dále aktivně rozvíjí vlastní projekt. Kurz trvá měsíc a skládá se z 5 setkání, probíhající jednou týdně vždy ve středu. První workshop odstartuje ve středu 15. září 2021 v 17:30 v Inovačním centru INION.

Jeden z autorů projektu „Podnikni to!“ a lektor kurzů Max Dužek k tomu dodává: „Na prvním setkání účastníci zjistí, jak najít podnikatelskou příležitost a jak ji prezentovat svému okolí. Pak začne to pravé podnikatelské dobrodružství: tvorba produktu, získávání prvních zákazníků, finanční udržitelnost projektu nebo prezentování zkušeným mentorům a podnikatelům. Cílem je, abychom společně zbořili všechny překážky účastníků v podnikání a dali jim tak prostor, aby se realizovali v rámci svých projektů.“

Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní projekt. Na konci kurzu budete mít projekt, který bude mít hlavu a patu, a plán, jak jej úspěšně rozjet.
„Účast je díky podpoře města Karlovy Vary zdarma,“ uzavřel Jan kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. Zájemci o kurz se můžou přihlásit na webu https://podniknito.cz/kurz/kurz-karlovy-vary-2021 nebo na e-mail [email protected]

Zdroj: tz/mmkvNepřehlédněte