Kriminalisté odhalili úvěrové podvody za více jak 5 milionů korun

12.5.2022
Jaroslav Svoboda

Zhruba 30 poškozených společností, 85 úvěrových smluv a smluv o zápůjčce a škoda přesahující 5 milionů, to je stručná charakteristika případu, který se podařilo objasnit kriminalistům z Náchodska. Ženě teď hrozí až osm let za mřížemi.

Náchodští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality se mohou pochlubit mimořádným úspěchem, podařilos e jim totiž rozkrýt rozsáhlou trestnou činnost devětatřicetileté ženy z Náchodska. „Zjištěné a odůvodněné skutečnosti nasvědčují tomu, že obviněná žena měla uzavřít od března 2016 do června 2020 v 85 případech úvěrové smlouvy a smlouvy o zápůjčce u zhruba 30 poškozených společností,“ uvedla k případu policejní mluvčí Lucie Konečná.

Žena měla v rámci schvalovacího procesu uvádět nepravdivé údaje, zamlčovat údaje ohledně svých předchozích závazků nebo je případně ponižovat. „Z vyšetřování však jasně vyplývá, že neměla možnost finanční částky splácet. Proto si zřejmě měla brát další půjčky, s úmyslem zaplatit předchozí pohledávky. Nakonec se jí měsíční splátka vyšplhala na bezmála půl milionu korun,“ doplnila ještě mluvčí Konečná.

Toto pomyslné vytloukání klínu klínem se pak dostalo až před kriminalisty, kteří si postupně opatřili veškerý spisový materiál z bankovních i nebankovních společností.

„Podle závěrů vyšetřování má způsobena škoda přesahovat 5,2 milionů korun.Vzhledem k tomu, že svým nezákonným jednáním způsobila škodu značnou, hrozí ženě v případě prokázání viny za zločin úvěrový podvod a přečinu podvod trest odnětí svobody až na dobu 8 let,“ upřesnila mluvčí Konečná.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte