Krizový štáb primátora Hřiba posílá doprostřed sídliště nakažené bezdomovce a násilníky. “Velmi špatné rozhodnutí, primátore,” říká místní starosta Koubek

6.4.2020
Jan Štoll

Koaliční partneři zcela pominuli hlasy TOP 09, kteří tento plán odmítali s jasnými argumenty. Proti záměru se ohradil i Jiří Pospíšil /TOP 09/.

„Nerozumím arogantnímu přístupu našich koaličních partnerů, kterým jsme sdělili naše věcné námitky vůči výběru tohoto objektu, zrovna tak jako nerozumím tomu, proč byly zcela opomenuty námitky tamního starosty,“ vysvětlil pro Náš region Jiří Pospíšil.

Podobně postup primátora nechápe i místní starosta Jiří Koubek /TOP 09/. Využití pro bezdomovce a násilníky v karanténě považuje TOP 09 za nebezpečné.

„Nese to s sebou riziko toho, že se nákaza bude šířit i mezi obyvatele sídliště,“ ohradil se jednoduše proti záměru krizového štábu Jiří Pospíšil (TOP 09).

Jasný názor na využívání objektu má i starosta Koubek, který se proti navrženému využívání postavil i přímo na jednání krizového štábu.

“Sídliště Písnice má cca 1000 bytů, minimálně 2500 obyvatel. Ten objekt učiliště může sloužit pro osoby v karanténě, ale pokud tam budou chtít být dobrovolně a budou respektovat pravidla o nevycházení a nebudou je muset hlídat policisté 24 hodin. Ideální např. lidé v první linii a další, kteří musí odejít do karantény, ale nechtějí ji trávit doma, aby nenakazili své blízké. Jsme připraveni se o ně postarat, zajistit dvakrát denně teplé jídlo, vybavit pokoje televizory, rádii, sportovním náčiním (rotoped, gymnastické podložky a další), abychom lidem tu karanténu maximálně zpříjemnili,” za nezbytnou podmínku ochrany zdraví obyvatel sídliště Písnice ale starosta Koubek považuje hlavně to, že lidé zde budou v karanténě bydlet dobrovolně.

Klub Spojených sil otevře toto problematické téma na pondělním koaličním jednání. Úkol ubytovat výše zmíněné osoby už ale po radní Mileně Johnové (Praha Sobě) převzal radní Petr Hlubuček (STAN). Johnová se bránila, že budovu v Písnici navrhl někdo jiný a jinou variantu nedostala. Město přitom prostory pro izolaci zajistit musí z vládního nařízení. „Budu moc ráda, když pan náměstek přijde s nějakým lepším řešením,“ řekla.

Už během dneška by se tak mělo vědět, jestli TOP 09 ochrání sídliště Písnice před umístěním bezdomovců a násilníků v karanténě do budovy učiliště.Nepřehlédněte