Krizový štáb: Za listopad 28 obětí covidu na Příbramsku, pozitivních jsou přes 4 tisíce

2.12.2021
Jan Štoll

Za listopad zemřelo na Příbramsku v souvislosti s onemocněním covid-19 celkem 28 osob. Vyplynulo to ze čtvrtečního jednání krizového štábu, informovala tisková mluvčí Příbrami Eva Švehlová.

Krajská hygienická stanice k dnešnímu dni eviduje v rámci bývalého okresu Příbram 4 157 pozitivních osob. Nejvíce ohnisek je ve školských zařízeních a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální péče. Za listopad bylo zaznamenáno úmrtí 28 lidí na v souvislosti s onemocněním covid-19. „Aktivaci krizového štábu si vyžádala epidemiologická situace a první schůzka byla především zmonitorováním současné situace z pohledu všech zainteresovaných. V tento okamžik mohu občany ubezpečit, že všechny složky IZS fungují v běžném režimu bez zásadních personálních omezení,“ uvedl po jednání štábu starosta a předseda krizového štábu Příbrami Jan Konvalinka.

Složky Integrovaného záchranného systému teď dělají více práce. „Jde například o výjezdy mobilních odběrových týmů nebo pomoc při trasování,“ dodal Konvalinka.

Při pondělním testování v příbramských školách bylo necelé jedno procento žáků pozitivně testovaných. Školy, kde jsou děti v karanténě, fungují dnes v hybridním režimu výuky, kdy je část dětí ve škole přítomna a covid pozitivní žáci jsou připojeni online. Oblastní nemocnice Příbram má k dnešnímu dni 52 covid pozitivních pacientů. Nemocnice zároveň zajišťuje doplnění monoklonálních protilátek. „Se členy krizového štábu jsme v pravidelném kontaktu, další jednání bude svoláno dle aktuální potřeby,“ dodal Konvalinka.

Z informací krizového štábu zároveň vyplynulo, že Městská policie Příbram řeší s Centrem sociálních a zdravotních služeb zajištění karantény covid pozitivních bezdomovců.Nepřehlédněte