Krytá sportoviště na Vysočině se zdarma otevřela veřejnosti

11.5.2022
Redakce

Na Vysočině využilo možnost zdarma vyzkoušet různé druhy sportů v krytých halách za týden skoro 10 tisíc lidí. Náklady převzal kraj, provozovatelům pěti desítek sportovišť vyplatí skoro dva miliony korun.

Akce Vysočina v pohybu se konala poprvé, haly byly otevřené na přelomu dubna a května. Cílem bylo podle krajské samosprávy povzbudit obyvatele, aby se s odezníváním koronavirové epidemie vraceli k aktivnímu pohybu. „Šlo o ideální příležitost, jak udělat něco pro své zdraví, vyzkoušet si nové sporty nebo se seznámit s nabídkou aktivit poskytovaných konkrétními sportovišti,“ uvedl hejtman kraje Vítězslav Schrek.

V součtu nabídla sportoviště na Vysočině veřejnosti 1233 volných hodin, nejpočetněji mezi nimi byly zastoupené sokolovny a sportovní haly. „V přehledu nabídnutých sportovišť figurovaly také fitness centra, tenisové haly, pingpongová centra, plavecké bazény, ale například i taneční škola,“ uvedl hejtman.

Někde se lidé mohli potkat i s úspěšnými sportovci. V Humpolci si mohli vyzkoušet lukostřelbu pod dohledem mistra ČR Miroslava Hávy, na stolní tenis v Havlíčkově Brodě dohlížel trenér úřadujících mistrů extraligy Bohumil Vožický.

Projekt schválila krajská rada na začátku letošního února. Zástupci kraje tehdy uvedli, že by akce mohla pomoci i sportovním zařízením, která kvůli epidemii neměla naplněnou kapacitu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte