Kutná Hora se chlubí novým skateparkem u sportovní haly Klimeška

10.8.2022
Vítězslav Hospes

V úterý 9. srpna 2022 byl za přítomnosti starosty Kutné Hory Josefa Viktory a dalších představitelů radnice i dalších hostů otevřen nový kutnohorský skatepark – po výstavbě, která byla častým tématem rozprav obyvatel Kutné Hory i městského zastupitelstva, debatovalo se o potřebnosti, nákladech, postupu stavby, atd. Není divu, vždyť tato akce přišla město na téměř osm miliónů korun.

Nicméně, radost skateboardistů a zejména koloběžkářů, z nichž řada si své vysněné sportoviště okamžitě po přestřižení symbolické pásky s nadšením „osahala“ a vyzkoušela, byla nesmírná. Do konce letošního září zde budou moci zdokonalovat své umění v stále populárnějším sportu denně od 8 do 21.30, poté (od 1. října) v čase od 8 do 20 hodin. Tato výstavba je součástí využití prostor kolem stále ještě zánovní sportovní haly Klimeška, kde jsou v plánu na základě studie další sportoviště (víceúčelové hřiště, úpravy okolního terénu, zdí, aj.).

Samozřejmě, nový skatepark, který budou provozovat Technické služby města Kutné Hory, má svá pravidla, mimo jiné je mezi nimi i povinnost pro mládež do 18 let používat ochranné přilby. Skatepark může být využíván i k jízdě na in – line bruslích, koloběžkách a k řadě dalších vhodných aktivit.

Díky velmi dobré součinnosti projektantů i stavební firmy se zdařilo přes navýšení cen materiálů i energií dodržet jak rozpočet, tak termín stavby, na kterou – jak již bylo uvedeno – mají navazovat další akce. Je pochopitelné, že jejich rozsah i postup bude limitován finanční situací města pod Barborou.


Témata:

Nepřehlédněte