Počítá s tím architektonická studie, kterou si město dalo zpracovat. Na kompletní opravu chce radnice získat státní dotaci, řekl ve čtvrtek novinářům starosta Lukáš Seifert (ODS).
Podotkl, že jde o poměrně velkou budovu, která by měla by mít maximální využití. Na rozdíl od kolínského bazénu, který je zaměřený na rodiny s dětmi, má být kutnohorský nadále orientovaný na sport a pohyb. Plány počítají se změnou dispozice šaten, vyvložkováním plaveckého i výukového bazénu, zateplením fasády, novou střechou a rozvody sítí a vstupním a odbavovacím systémem.
Kutnohorský bazén je ve špatném stavu. Podle analýzy Stavební fakulty ČVUT lze objekt opravit a není nutná jeho demolice. Prvním krokem, který město učinilo, bylo pořízení studie. Nyní ji je potřeba doplnit na základě připomínek a požadavků stavební fakulty, která na přípravu projektu dohlíží. Následovat by měla soutěž na projektovou dokumentaci a získání stavebního povolení. „Všechno směřuje k tomu, že bychom stavební povolení měli mít do konce prvního pololetí,“ uvedl Seifert.
Zahájení prací závisí na získání dotace. Rekonstrukci by měl podle Seiferta financovat stát, protože bazén nevyužívají jen lidé z Kutné Hory, ale i desítky škol z okolí, jeho význam je regionální. „Nemáme prostředky na to, abychom zafinancovali opravu bazénu, a nedává to ani smysl, protože bazén není lokální záležitost, naopak plní regionální funkci,“ uvedl starosta. Poukázal zejména na to, že areál využívá přes 40 základních škol pro výuku plavání.
Současný provoz krytého bazénu je podle radnice velmi nákladný, město ho ročně dotuje devíti miliony korun. Problémy jsou hlavně s technologickým zázemím a bazén není zateplený. V dobrém stavu není ani venkovní plovárna, podle radnice je však při správné údržbě schopná dalšího provozu.
Zdroj: ČTK