Kutnohorská sportovní hala zdárně navázala na trend předchozích měsíců

23.11.2021
Vítězslav Hospes

Listopad v kutnohorské sportovní hale Klimeška navázal na trend září i října a byl opět ve znamení spousty zajímavých akcí v nejrůznějších sportech. Dal tak mimo jiné snad již definitivní odpověď všem, kdo pochybovali jak o potřebnosti tohoto sportovního stánku, tak o jeho využití.

Hned první víkend (6. – 7.11) obsadily obě haly reprezentační výběry dvou nejvíce zastoupených sportů pro handicapované sportovce – florbal a basketbal na vozíku. Velkou celorepublikovou akcí byla v sobotu 13. 11. soutěž v akrobacii pod hlavičkou federace ICN a v režii domácího Fit Studia Jitky Brachovcové (viz foto).

V dalších mistrovských utkáních v probíhající sezoně 21/22 pokračovaly domácí prvoligové florbalistky proti Novému Strašecí a Spartě Praha, divizní florbalisté z FBC Kutná Hora odehráli své „mistráky“ s Floorball Clubem Falcon a Mladou Boleslaví. Ve druhé lize házené mužů se v předposledním domácím utkání na Klimešce představili hráči TJ Sparta Kutná Hora v souboji s pražskými Vršovicemi. A nesmíme opomenout tréninkové kempy, kterých v listopadu Klimeška avizuje celkem 7! Jsou to kromě dvou kempů pro zástupce parasportu tři basketbalové s mužskými reprezentacemi U15, U16 a U17, dva volejbalové (mužská reprezentace ročníku 2007 a minikemp volejbalu Zdeňka Haníka) a jeden pro české florbalové juniorky, aktuální držitelky bronzových medailí z posledního MS.

S podklady pro tento článek mi pomohl manažer sportovní haly Klimeška Michal Vavák, za což mu patří dík. Je ovšem i členem Clubu Deportivo Kutná Hora a tak mi připomněl závěrečnou akci roku tohoto uskupení, kterou je Vánoční výběh na Kaňk s hromadným startem 24. 12. 2021 v 10.00 na začátku úvozové cesty vedle parkoviště na okraji sídliště Šipší. Cíl u rozhledny na vrcholu (převýšení 126 metrů).


Témata:

Nepřehlédněte