KV Aréna dnes hostí souboj dvou týmů, které se vezou na vítězné vlně

30.11.2021
Roman Kořinek

Pražská Sparta bude soupeřem karlovarské Energie v dalším kole hokejové extraligy. Utkání se hraje na západě Čech a podle platných vládních omezení na něj může dorazit pouze tisícovka fanoušků. Vstup proto mají dnes umožněn majitelé permanentek.

Energie přečkala těžké časy a nyní se zdá, že se herně i výsledkově zvedá. Na svém kontě má několik vydařených zápasů a plný bodový zisk z posledních dvou střetnutí. Vyhrát dokázala v Českých Budějovicích a také doma proti Mladé Boleslavi.

I Sparta zaznamenala nárůst formy a postup extraligovou tabulkou na aktuální šestou příčku.  „Soupeř má v posledních zápasech výbornou formu, kterou si přenesl z ligy mistrů. Dvakrát vyhráli, jsou nahoře a nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Kvalitou kádru patří Sparta jednoznačně k favoritům a budí ohromný respekt,“ říká o soupeři asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

Hned vzápětí ale upozorňuje na fakt, že jeho svěřenci se nachází v podobném rozpoložení a v šatně není rozhodně cítit poraženecká nálada. Naopak, hráči si věří a chtějí další body. „I my máme ale za sebou výborné zápasy, které jsme vyhráli skvělým týmovým pojetím a v tom musíme pokračovat. Důležitá bude také disciplína, jelikož má Sparta vynikající přesilovky. My se na ně ale dobře připravíme a uděláme maximum pro to, abychom získali všechny body,“ dodává asistent karlovarského kouče.

Utkání se dnes v KV Aréně hraje od půl šesté večer a vedení karlovarského klubu opět žádá všechny návštěvníky, aby dodržovali všechna platná epidemiologická nařízení.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte