Kvůli covidu zakážou návštěvy také v mladoboleslavské nemocnici

4.10.2022
Simona Knotková

Mladoboleslavská nemocnice zakáže od středy 5. října návštěvy u pacientů. Důvodem je vyšší počet nakažených koronavirem v populaci. V nemocnici leží s nemocí covid 25 lidí, o sedm víc než v pátek. Ve čtvrtek v nemocnici zasedne po několika měsících krizový štáb. Od pondělí platí zákaz návštěv také v nemocnici ve Slaném na Kladensku.

„Jsou to zejména starší ročníky, z 25 je 12 lidí na následné péči, na ARO je zatím jeden, na kyslíku čtyři,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. „Tento počet jsme stále schopni umístit do izolací na běžná oddělení, ale musíme se připravit i na situaci, že by to možné nebylo,“ doplnila mluvčí ke svolání krizového štábu. Výjimku mají návštěvy na dětském a gynekologicko-porodnickém oddělení.

V pondělí zavedla zákaz návštěv též nemocnice ve Slaném na Kladensku. Důvodem je nárůst počtu případů nemocných covidem. V některých případech nemocnice umožní výjimku, avšak je třeba ji vyjednat s ošetřujícím lékařem. Jedná se například o přítomnost otců u porodu nebo u pacientů v závažném stavu. Návštěva pak musí mít po celou dobu své přítomnosti respirátor.

Příbramská nemocnice zatím návštěvy nezakázala, situaci kolem výskytu respiračních onemocnění však pozorně sleduje. „Zavedli jsme doporučující stanovisko, aby lidé nosili respirátory, ale návštěvy jsme ještě nezakázali,“ řekl mluvčí nemocnice Martin Janota. V nemocnici je nyní 20 pacientů s covidem-19 a v poslední době jich podle Janoty přibývá.

Zdroj: ČTK



Nepřehlédněte