Kvůli nehodě stále nejezdí vlaky mezi Havlíčkovým Brodem a Veselím nad Lužnicí

5.12.2022
Simona Knotková

Provoz zastavený po nedělní nehodě vlaku na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Veselím nad Lužnicí bude obnoven zřejmě až okolo pondělní půlnoci. Správa železnic znovu odložila předpoklad zprovoznění trati. Náhradní autobusy jezdí podle webu Českých drah (ČD) mezi Jihlavou a Kostelcem u Jihlavy od nedělního dopoledne, kdy v tomto úseku lokomotiva nákladního vlaku narazila do spadlého stromu. Pracovníci tam opravují poškozené trakční vedení. Škodu na infrastruktuře odhadla Správa železnic na milion korun.

„Rozsah poškození tam je větší, než jsme předpokládali bezprostředně po nehodě. Poškozeno je zhruba 700 metrů trakčního vedení a další související zařízení, která jsou nutná pro funkci trakčního vedení,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová v pondělí hodinu po poledni.

Vlak narazil do stromu na trati v neděli před 09:00. Při nehodě se zranil strojvedoucí, uvedl dříve mluvčí ČD. Dráhy původně předpokládaly obnovení provozu vlaků okolo pondělního poledne, v pondělí termín postupně posouvají.

Na Vysočině v neděli foukal vítr. Kvůli spadlým stromům měli hasiči od nedělního rána do večerních hodin čtyři desítky výjezdů, nejvíc stromů odstraňovali z komunikací na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku. Na železnici byl v neděli přerušený provoz také mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem a Dačicemi a Telčí. České dráhy o tom informovaly na facebooku. V těchto úsecích už vlaky jezdí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte