• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kvůli výměně kolejí na Floře nepojedou tramvaje

  17.9.2023
  Simona Knotková

  Frekventovanou pražskou křižovatku Flora čeká v příštích třech týdnech oprava, během níž dopravní podnik (DPP) vymění kolejové rozvětvení.

  Tramvaje kvůli tomu budou jezdit po objízdných trasách. Práce na první etapě ve směru od Korunní ulice začnou v pondělí 18. září brzo ráno a skončí v pátek 29. září o půlnoci.

  „Z tohoto důvodu bude v uvedeném období obousměrně přerušen provoz tramvají v Korunní ulici, v úseku Flora – Náměstí Míru. Linky číslo 10, 16, 23, 24 a 91 budou jezdit po změněných trasách, linka číslo 13 bude dočasně zrušena,“ informoval dopravní podnik. Přes den bude jezdit tramvajová linka 30, která pojede ze zastávky Sídliště Řepy přes Anděl, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí Míru a zastávku Jana Masaryka na Čechovo náměstí.

  V první etapě oprav křižovatky na Floře se vymění šestisrdcové kolejové rozvětvení ve směru od Korunní ulice. „Kromě toho vyměníme opotřebené kolejnice v obloucích na křižovatce Jičínské a Korunní ulice, jakožto i v obloucích na křižovatce Korunní a Blanické ulice,“ uvedl Miroslav Penc z DPP.

  Ve druhé etapě, která začne v sobotu 30. září, vymění dopravní podnik na Floře osmnáctisrdcové rozvětvení ve směru od smyčky Olšanské hřbitovy. Hotovo má být v pátek 6. října večer. Tramvaje v této době nepojedou v části Vinohradské ulice v úseku Radhošťská – Olšanské hřbitovy. Jezdit bude náhradní autobusová linka X11 po trase Želivského – Flora – Radhošťská a v nočním provozu linka X91 mezi Želivského a Florou.

  Od soboty 23. září do pátku 13. října se bude nová tramvajová trať Holyně – Slivenec napojovat na stávající síť. Kvůli tomu tramvaje nepojedou mezi zastávkami Sídliště Barrandov a Holyně. Linka číslo 5 proto bude během této doby končit ve smyčce Sídliště Barrandov, náhradní autobusová doprava nebude zavedena, dodal dopravní podnik.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte