Lázeňský Food festival letos nabídne dobroty mezinárodní kuchyně

23.9.2021
Roman Kořinek

Dva dny nabité gastronomií čekají obyvatele a návštěvníky Mariánských Lázní. Tradiční Food festival letos opět nabídne pochutiny v několika desítkách stánků. Ochutnávat se bude  ochutnat například vietnamská, mexická, tuniská kuchyně nebo americká BBQ a řada dalších…

„Na festivalu se budou mimo jiné prezentovat i potraviny Karlovarského kraje. Návštěvníci se seznámí s těmi produkty, které byly vyhodnoceny jako nejlepší a nejkvalitnější regionální potraviny oceněné v každoroční soutěži,“ říká Elena Sorokina, PR manažerka lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně.

Podle organizátorky celé akce Andrei Sasková je letos příprava festivalu o poznání složitější, než v minulých letech. Kvůli covidovým opatřením totiž musela většina prodejců přehodnotit své podnikání, někteří si založili vlastní restaurace nebo jiné pevné podniky a přestali na tyto akce jezdit.

„Někteří se nechali zaměstnat jinde a nemají na akce tolik času. Obecně je tedy oslovování kvalitních prodejců složitější a koordinace akce náročnější. Nicméně věřím, že i tak vše klapne. Pokud vyjde počasí, určitě bude na kolonádě hodně živo, jako tomu bylo v minulých ročnících,“ vysvětlila Andrea Sasková.

Festival budou provázet i kulturní vystoupení kapel Pozor Zlý Jazz, Junior Dixieland, Chuť, Monna, The Beautifuls či Zatrub band.

„Pro děti bude připraven program v prostorách Arniky v rámci Dní zdraví. Budou si tu moci vyzkoušet hlavně všechny možné sporty a seznámit se se sportovními možnostmi a kluby v Mariánských Lázních a okolí,“ dodala Elena Sorokina.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte