České Budějovice investují přes léto do oprav tří sportovišť přibližně 40 milionů korun. Rekonstrukce se týkají sportovní haly, zimního stadionu a plaveckého bazénu. Všechny tři objekty provozuje organizace Sportovní zařízení města České Budějovice.
Největší investice míří na opravu střechy sportovní haly. „Už delší dobu do ní zatékalo a zásah za více než 24 milionů korun byl nutný. Musí se tam kompletně vyměnit střešní plášť a udělat zateplení, elektroinstalace i vzduchotechnika. Teď je hala úplně uzavřená, v provizorním režimu začne fungovat pravděpodobně už koncem srpna,“ řekl náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec /HOPB/.
Tím ale výčet letošních oprav nekončí. „Pro snížení spotřeby elektrické energie se provedla optimalizace výkonu kondenzátoru chlazení, což znamená, že se celý chladící systém doplnil o další motor s nižším výkonem. Využíván bude hlavně v zimě. Logicky se sníží opotřebení toho původního motoru a zároveň je k dispozici nový i jako záloha pro případ poruchy. Celá investice vyšla na 0,5 milionu korun. Na základě pravidelné revize došlo v Budvar aréně také k opravě ocelové střešní konstrukce tréninkové haly. Práce přesahující 1 milion trvaly dva měsíce,“ doplňuje k novinkám Tomáš Novák, ředitel Sportovních zařízení města České Budějovice.
Dokončena už je například obnova světel v hlavní hale plaveckého stadionu. „V době letní odstávky tam došlo k výměně starých výbojkových žárovek za LED diody. Celý prostor bude lépe a rovnoměrněji nasvícen, protože osvětlení je možné řídit podle intenzity denního světla, a samozřejmě největším bonusem je nižší energetická náročnost. Spotřeba nových světel bude na asi 35 – 40 % těch původních. Při plánované opravě střechy budou světla sejmuta a po ní se na místo zase vrátí,“ uvedl náměstek primátora s tím, že celá akce vyšla na 1,3 milionu korun.
Zdroj:vz/tz


















