Lidé mají přes veškerá hygienická opatření strach. Přestali chodit do bazénu, přestali chodit do sportovní haly i stadion

8.9.2020
Redakce

„Na zimním stadionu onemocněly dvě třetiny hokejového A-týmu HC Příbram a úplně stejný průběh byl na sportovní hale u dospělého A-týmu volejbalistů. V každé té skupině onemocnělo 16 lidí,“ uvedl Slaba.

Zrušeny byly proto tréninky a nepříznivý dopad měla situace i na některé pracovníky sportovních zařízení. „Šest nebo sedm zaměstnanců mělo nařízenou karanténu, všichni byli ale negativní,“ uvedl Slaba.

Hokejový klub HC Příbram před týdnem na svém webu uvedl, že podle výsledků testů všech hráčů A-týmu a realizačního týmu bylo pozitivních 16 z 30 testovaných lidí. Nakažení měli lehký průběh onemocnění, případně byli bez příznaků a nikdo nemusel být hospitalizován. Lehký průběh nemoci měli podle internetových stránek klubu i volejbalisté, u nichž byly pozitivně testovány také dvě třetiny A mužstva.

Návštěvnost sportovních areálů podle Slaby kvůli koronaviru utrpěla, protože lidé mají přes veškerá hygienická opatření strach. „Přestali chodit do bazénu, přestali chodit do sportovní haly a na zimní stadion a nevyužívají služby v plné míře,“ dodal Slaba.

Školy se vypořádávají se situací kolem epidemie covid-19. Podle odborů chybí pravidla pro uzavření škol

Na zimním stadionu platí mimořádní opatření, zaměstnanci a návštěvníci musejí nosit roušky, sportovci pouze cestou na sportoviště. Zaměstnancům je také pravidelně měřena teplota. Stejná omezení začnou od příštího týdne platit také ve sportovní hale. Přísnější režim byl zaveden i v plaveckém areálu, kde jsou od sebe odděleni školáci z různých tříd.

Omezení se v Příbrami dotkla také některých společenských akcí. Například divadlo se po konzultaci s hygieniky a starostou města rozhodlo zrušit tradiční akci Divadlo patří dětem, plánovanou na 20. září. „Je pro nás nereálné splnit všechny požadavky vydané vládou,“ uvedlo divadlo na svých webových stránkách.

vera/čtk

12 cyklotras, 270 km. Jeden z největších projektů realizovaných na území CHKO BrdyNepřehlédněte