Lidé mohou v klidu spát, postrach Šumperska skončil ve vazbě

1.2.2023
Jaroslav Svoboda

Minulý týden policisté zadrželi třiatřicetiletého recidivistu, který vyrážel za lupem s cílem finančně si polepšit do obcí na Šumpersku. Do některých se vracel i vícekrát, jako například do Hrabišína, Dlouhomilova nebo Petrova nad Desnou. Od loňských Vánoc se vloupal do třinácti domů.

„Vzhledem k tomu, že je dlouhodobý uživatel návykových látek, peníze potřeboval. Po jeho návštěvě přišli majitelé většinou o stavební nářadí, elektronářadí a různé přístroje, ale zmizel i alkohol, starodávné hudební nástroje, výčepní zařízení a dokonce vzal za vděk i přepravkou s láhvemi od piva,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloděj se nezabýval jen zmíněnými maličkostmi, ve čtyřech případech si totiž z garáží odnesl motorky i skútr. Svým jednáním tam napáchal škodu za necelých 160 000 Kč.

V pátek ho policisté obvinili ze čtyř trestných činů a to neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a trestného činu krádež, za které mu dle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

„Nebylo by to poprvé, co by nějaký ten měsíc strávil ve vězení. Z naší strany byl státnímu zástupci vydán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a soudkyně na základě podaného návrhu státního zástupce rozhodla o umístění obviněného do vazby,“ dodala mluvčí Zajícová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte