• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Lidé sesbírali přes půl milionu na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku

  7.2.2023
  Fefík

  Minulou středu předal ředitel Nadace Bona Filip Vrbický symbolický šek na částku 568 937 korun do rukou ředitelky Psychiatrické nemocnice Bohnice Zuzany Barboríkové.

  Minulou středu předal ředitel Nadace Bona Filip Vrbický symbolický šek na částku 568 937 korun do rukou ředitelky Psychiatrické nemocnice Bohnice Zuzany Barboríkové.

  Sbírka byla určena na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku. Nadace Bona uspořádala sbírku „Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu prostřednictvím crowfundingové platformy ZNesnaze21 hned druhý den po požáru, tedy 10. listopadu. K 10. prosinci bylo na sbírce vybráno 119 procent zamýšleného objemu finančních prostředků od 756 dárců.

  Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty. V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se farma stará o dvě kozy, pět ovcí a 20 králíků.

  Záchranáři se i se zvířecími pacienty přestěhovali do Ďáblic. Provoz stanice zůstal nepřerušen

   

  Tragédie pro Farmu spočívala v tom, že v době požáru – před zimou – bylo v budově stodoly uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda pro chovatele byla obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě asi 600 tisíc korun.

  Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu. Dárci přispěli nejen významnou finanční částkou, ale přiváželi rovnou balíky sena a další krmivo. Sbírku s pověřením ředitelky Psychiatrické nemocnic Bohnice organizovala Nadace Bona, která byla bohnickou nemocnicí založena už před 30 lety.

  Zdroj: Praha 8


  Témata:

  Nepřehlédněte