Čtyři stany se zázemím přibyly u odběrů v litoměřické nemocnici

U odběrového místa v litoměřické nemocnici přibyly čtyři stany se zázemím pro lidi, kteří čekají na testy. Jsou tam židle a nainstalováno bude přitápění. Město stany zajistilo pro nemocnici přes společnost Zahrada Čech. Stany budou v blízkosti vchodu do odběrového místa v pavilonu A nejméně do konce letošního roku.

Na jaře a v letních měsících nebylo třeba podle nemocnice díky příznivému počasí a menšímu počtu čekajících toto zázemí zřizovat. „Stoupající počet testovaných a několik větrných a deštivých dní však vyvolalo potřebu vytvořit ve stávajících podmínkách odběrového místa čekajícím zázemí. Samozřejmě s apelem na dodržování všech vládních nařízeních proti šíření nákazy,“ uvedl Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice.

Spolupracující bezpečnostní služba či personál odběrového místa v pravidelných intervalech lidi čekající na odběry obchází a vyzývají rodiče s dětmi, těhotné ženy či lidi invalidní a nemocné k přednostnímu odběru.

Odběrové místo funguje v nemocnici od dubna 2020. Při zahájení jeho provozu zdravotníci dělali několik desítek odběrů denně, nyní se počty odběrů denně blíží ke třem stům. Pro odběry je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na internetových stránkách nemocnice. Registrovaní pacienti jsou přijímáni každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. „Není proto vůbec třeba přijít hodinu před otevřením odběrového místa a vystavit se zbytečnému čekání. Naopak uvítáme, když se příchozí rozprostřou přes celé dopoledne. V souladu s tímto požadavkem a s cílem čekání co nejvíce zkrátit a zamezit tvoření front, již připravujeme nový registrační formulář, který toto zohlední,“ uvedl Lončák.

Na Litoměřicku je aktuálně nejvíce nemocných v Ústeckém kraji, jde o 1500 lidí. V okrese je také nejvíce pozitivně testovaných od začátku epidemie, a to 2383.

vera/čtk

Další možnost testování. Nové odběrové místo na covid-19 vzniklo v Praze 3

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
8.6.2021
Ústecký kraj se v srpnu opět pokusí prodat v dražbě nepotřebný majetek. Koupit lze soubor...
4.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.6.2021
S postcovidovým syndromem se pacienti léčí i řadu měsíců. Dýchací potíže, problémy s mobilitou a...
31.5.2021
Třičtvrtě milionový plat a odměny vyplatil Ústecký krajský úřad pod vedením hejtmana Jana Schillera /ANO/...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
20.5.2021
Július Rigo si za novodobé otrokářství ve Velké Británii a za další trestné činy odpyká...
14.5.2021
Případem tisíců ztracených předmětů z litoměřického muzea se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad...
13.5.2021
Včera v noci se čtveřice z Mostecka rozhodla ukrást dřevěného medvěda. Jejich pokus však překazil...
5.5.2021
Třináct českých boxerů a boxerek se představí na tradiční Velké ceně Ústí nad Labem, jejíž...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
Reklama