Lord of the Dance nabídli v KV Aréně další úchvatnou show

30.11.2022
Roman Kořinek

Pětadvacet let vyprodává soubor Lord of the Dance sály po celém světě. Fenomenální skupina špičkových tanečníků se po dvouleté covidové pauze vydala na turné oslavující právě čtvrtstoletí od založení souboru a včera se představila v karlovarské KV Aréně.

V představení složeném ze dvou dílů nabídla divákům výjimečnou show plnou až neuvěřitelných výkonů jednotlivých formací, které tančily a hlavně stepovaly. Necelé dvě hodiny trvající představení provází nejen tradiční irská hudba, ale velmi zajímavá videoprojekce, která doplňuje výkony umělců na podiu.

V rámci vystoupení je ale divákům právě pomocí videoprojekce stručně představena historie souboru, ve které hraje hlavní roli zakladatel souboru, legendární tanečník a choreograf Michael Flatley. Ten před aktuální turné říkal: „Nemůžu se dočkat, až se Lord of the Dance vrátí na evropská pódia. Mám pocit, že to bude nejdůležitější turné v naší 25leté historii! Umění je nenahraditelné. Doufám, že lidem zlepšíme náladu a vrátíme úsměv do tváří…“

A nutno podotknout, že se jim to skvěle daří. V Karlových Varech se Lord of the Dance představili opět po třech letech a ten kdo přišel, určitě nelitoval. Lord of the Dance jsou opět ve skvělé formě, představení mají propracováno do posledního detailu, a pokud tvrdí, že mají za sebou pětadvacet let standing ovation, tak věřte, že jejich aktuální show zvedne ze sedadla každého.

Zdroj: vzNepřehlédněte