Lupič zaútočil na seniorku v ostravském podchodě

11.5.2022
Redakce

Ostravští kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z Opavska z loupeže. V dubnu podle nich v Ostravě přepadl jednasedmdesátiletou ženu, které uloupil kabelku a přitom ji zranil. Obviněný skončil ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení.

Loupež se odehrála 20. dubna v podchodu pro chodce mezi tramvajovými zastávkami v centru krajského města. Lupič na ženu zaútočil nečekaně, sebral jí kabelku a utekl. Přepadená žena měla v kabelce jen 300 korun v hotovosti a doklady. Při loupeži ale seniorka utrpěla zranění, které jí musel ošetřit lékař.

Mluvčí uvedla, že k vypátrání pachatele přispěla osobní znalost kriminalistů i kamerové záznamy. „Zachytily mimo jiné útěk podezřelého z místa činu. I přesto, že samotný skutek nebyl na kameře zaznamenán, muži zákona díky mravenčí práci vyhledali možného podezřelého,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. Ukázalo se, že muž se už takového jednání v minulosti opakovaně dopustil.

Policie na lidi apeluje, aby byli obezřetní. „V případě, že to není nutné, nenoste u sebe větší obnos peněz. Jestliže máte u sebe platební kartu, nemějte u ni napsaný PIN kód,“ uvedla Michalíková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte