Lyžařské podmínky v Beskydech se přes víkend razantně zlepšily

23.1.2022
Redakce

V Beskydech se během víkendu výrazně zlepšily lyžařské podmínky. Na sjezdovkách je nyní až 60 centimetrů směsi technického a přírodního sněhu. Horší situace je v případě běžeckých tras. Jsou většinou nesjízdné.

„Konečně máme pravou zimu. Z pátku na sobotu připadlo okolo 22 centimetrů sněhu. Pak ještě něco v sobotu. Takže máme skutečně zimní počasí a atmosféru,“ řekl provozovatel střediska v Bílé Jaroslav Vrzgula.

Dodal, že návštěvnost byla během víkendu nadprůměrná. „Jsme spokojeni. Takto by měla vypadat celá sezona,“ řekl. Dodal, že mnohem horší je situace na běžeckých tratích. Ještě přes týden ve volném terénu nebyl téměř žádný sníh. „Sice sníh napadl, něco jsme upravili, ale je to slabá vrstva. Běžkaři si stěžovali, že místy jsou kameny. Ještě by to chtělo deset centimetrů,“ řekl.

Spokojený s počasím je i výkonný ředitel areálu Ski Park Gruň ve Starých Hamrech Kemal Rušitovič. „Spokojeni jsme. Napadlo až 35 centimetrů sněhu. V sobotu byla návštěvnost menší, asi na 60 procentech normálu. Neděle už normálu odpovídala,“ řekl. Dodal, že momentálně je v provozu asi 60 procent sjezdovek. „Ještě musíme zasněžovat,“ řekl.

zdroj: čtkNepřehlédněte